Нас уже пiдтримують
_
людей
33
компанiї
Детальнiше про
прихiльникiв →
Детальнiше про
прихiльникiв →
Одна пальчикова батарейка здатна забруднити 16м² землі токсичними речовинами. Наша спільна задача — не допустити щоб це сталося!
У червні 2018 року ми здійснили прорив – домовились, що всі імпортери батарейок, які продаються в «Епіцентрі» будуть оплачувати переробку 50 тонн/рік вживаних батарейок у Європі (це близько 1.2 млн грн).

Це буде перша ластівка того як це працює за кордоном, далі будемо поступово приєднувати інші мережі. До цих пір жодна із батарейок, зібраних в Україні, не потрапляла на переробку.

Але імпортери оплатять лише вартість переробки. Але щоб організувати цю переробку та не зупиняти інформаційну роботу з суспільством — ми знову звертаємось за підтримкою небайдужих!
Скільки коштів необхідно?
50 900 грн./міс зібрали із 100 000 грн/міс
Залишилось зібрати49 100 грн./міс
Що ми зробимо на ці кошти?
Найближчий план:
 • Розпочати процедуру оформлення транскордону небезпечних відходів — міксу батарейок — у Європу
 • Підписати договіри з заводами у Європі (Recupyl в Польщі, Redux в Німеччині)
 • Підписати договір страхування вантажу
 • Знайти юридичну компанію-партнера для оформлення співпраці з імпортерами батарейок та мережами
 • Створити юридичну модель організації імпортерів, яка може працювати ще до втілення нового законодавства
 • Ввести в команду +1 людину, яка буде займатись обробкою звернень та координацією логістики
 • Моніторити стан підготовки нового закону України про батарейки, а також рамочного закону про відходи, до подання у Верховну Раду — має бути поданим восени 2018
Розподіл статей витрат
Поки що нам не вистачає коштів та людей на ще один напрям — лоббіювання державної реформи, нового Закону України про батарейки. Ми включимо його до плану, як тільки зберемо потрібні кошти на пілотний проект.

Наші звіти по фінансам та розподіл статей витрат можна подивитись тут
Про нас
Проект «Батарейки, здавайтеся!» розпочався влітку 2013 року з ініціативи 3-х нейбайдужих IT-шників, які захотіли зробити щось корисне для України.
За 5 років з невеличкої ініціативи в м. Дніпро ми виросли до національних масштабів – в нашу мережу зараз входять 1500 пунктів прийому батарейок в усіх областях України.

В 2016 році, коли завод «Аргентум» у Львові, куди ми спочатку відправляли, оголосив про свою збитковість, ми вивчили європейський досвід та зрозуміли — за переробку батарейок потрібно платити, щоб вона відбувалась.

Тому основний фокус нашої команди сьогодні – зробити реформу, в рамках якої імпортери батарейок будуть фінансувати переробку батарейок із прибутків, отриманих з продажу нових батарейок. Саме так це працює у Європі.

Восени 2018 року ми прийняли складене рішення — піти від волонтерського збору батрейок та перевести збір у компанії, які зможуть покрити вартість переробки. Для цього запустили сервіс «Коробочки». Відтепер відповідальні компанії можуть збирати батарейки з гарантованою переробкою та внеском на реформу.

Наші цінності:
 • Відповідальність за планету
 • Любов до України
 • Віра в об'єднання
 • Почни з себе
 • Сила інформації
Якщо ви хочете зробити внесок від компанії — зв'яжіться з нами!