Адвокат Cергій Бабенко повністю зруйнував наш стереотип про те, якими бувають юристи!

27/6/2018

Адвокат Cергій Бабенко із київської компанії «Кравець і партнери» повністю зруйнував наш стереотип про те, якими бувають юристи!

Уже 2 місяці Сергій абсолютно безкоштовно допомагає «Батарейки, здавайтеся» вирішити одну із наших нетривіальних задач — правильно підготувати документи для відправки перших 50 т батарейок, небезпечного вантажу, на переробку в Європу.

Ми завалюємо запитами Міністерство екології, отримуємо відписки, потім знову пишемо нові запити. Якби ми відправляли їх просто від імені громадської організації, держорган мав би повне право відповідати нам аж 30 днів. А завдяки тому, що тепер від нашого імені переписується ліцензований адвокат — термін листування скорочується до 5 днів!

Ми спитали Сергія — чому? В літню та сонячну пору року, у вільний від роботи час, він обирає робити величезний шмат громадської роботи в Батарейках.

«Дуже все просто — тому що я люблю природу! Десь рік я збирав батарейки просто у своєму під’їзді і здавав у якісь пункти, звідки, як я думав, вони потраплять на переробку. Але потім як дізнався, що за переробку то треба ще і поборотись — забажав дізнатись більше по темі.

Побачив в інтернеті фотографію, де були чотири людини із команди Батарейок. Взяв і всіх зафрендив на Фейсбуці усіх, щоб бути в курсі подій. І потім Люба Колосовська написала, що проекту бути потрібна допомога юриста. Ми зустрілися в Києві, я сказав, що залюбки допоможу!»

Нам в Батарейках інколи кажуть, що ми — оптимісти і романтики. Ну а як можна не бути оптимістами і романтиками, коли такі класні люди поряд!

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!