Батарейки у смітті — бідолашні хробачки!

13/7/2018

Про те, як батарейки та інші домішки заважають Європі робити компост, — спілкувались вчора з експертами по переробці сміття із Іспанії, Австрії та Болгарії на семінарі у Міністерство Регіонального Розвитку.

В той час як купа заводів з переробки пластику та інших видів упаковки в Європі уже давно збудовані, звалища все одно зростають, бо один із найважливіших ресурсів переробляється досі не скрізь — це органіка.

Основна причина гальмування переробки — якісне добриво із органічних відходів можна добути лише тоді, коли там немає зайвих домішок! Наприклад, важких металів із батарейок — агробізнес не ризикне сипати таке добриво на поля.

Втім, справа не тільки у важких металах. Навіть якщо сучасні батарейки важких металів уже і не містять, все одно залишається питання із домішками заліза, графіту та пластику, які теж заважають компостуванню. Тому єдиний вихід, який бачить та втілює Європа — роздільний збір батарейок.

Деякі країни за останні 15 років змогли досягнути показника — 60% батарейок ідуть на переробку. В середньому — 40%.

В Україні поки що 0% батарейок ідуть на переробку, але змінити це — в наших руках!

Якщо прямо зараз 1/10 наших підписників на FB налаштує внесок 100 грн/міс, ми зберемо всю суму, щоб організувати переробку батарейок з України у Європі!

Дізнатись більше та підтримати нас можна тут.

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!