Жодна з компаній, яка декларувала переробку батарейок в Україні, не була заводом в професійному розумінні цього слова, а ті хто декларував вивезення за кордон насправді не мав на цього дозволу. Як це перевірити?
В Україні справжнього заводу з переробки батарейок немає
Більшість підприємств, які ставили експерименти з переробки батарейок в Україні – були саме експериментом, а не професійними проектами. Вони не відповідали наступним критеріям:
- є описана методика сортування батарейок на 8 типів з фото обладнання
- є опис, які конкретно типи батарейок переробляються та яким методом, з фото обладнання
- є опис, на які конкретно підприємства в Україні та за кордоном потрапляють ті типи батарейок, які це підприємтсво не переробляє.
Крім того, якщо би якась компанія хотіла переробляти батарейки – вона би мала пройти процедуру ОВД, оцінки впливу на довкілля. В реєстрі ОВД немає жодної такої компанії.
Це пов'язано з тим, що професійна переробка батарейок в Україні зараз не доцільна – за неї потрібно доплачувати, у нас поки немає такої системи, щоб виробник був зобов'язаний це робити.
Ми єдині, хто дійсно перевозив батарейки через кордон
Декілька інших організацій також декларували, що подавали документи на отримання дозволу на вивезення батарейок, але наявність дозволу від України не гарантує, що ця організація отримала зустрічний дозвіл від європейської країни.
Тобто, компанія показує, наче у неї є дозвіл від української влади (часто навіть під іншим кодом відходів), але при цьому вона навіть не планувала подавати пакет документів в Європу та робити реальну відправку.
Ми єдині, хто здійснив уже 2 такі відправки за всю історію України, про що викладаємо відповідні звіти.
Якщо хтось каже вам, що у нього є дозвіл на вивезення батарейок – попросіть показати не дозвіл, а документ Annex 1В про переробку конкретної партії батарейок.