Чому ми зараз не приєднуємо нові точки збору батарейок?

25/4/2018

Нам часто пишуть: «Я хочу відкрити свій пункт прийому батарейок. Що для цього потрібно зробити»?

Люди, ви — дуже круті! Ми отримуємо десяток таких запитів щотижня, і це означає лише одне: щоб не говорили, серед українців є багато відповідальних та активних людей.

Але, на цьому етапі історії, зі скрипом в серці, всім цим людям нам доводиться.. відмовляти.

Чому так? Бо ми по-дорослому вирішили: треба спочатку добитись переробки УЖЕ ЗІБРАНИХ батарейок, а вже потім збирати більше.

Адже станом на зараз, хоча в Україні уже накопичено більше 200 т відпрацьованих батарейок, ЖОДНА з них поки що не потрапила на професійну переробку 

Все тому, що переробка батарейок всюди в світі — це дотаційна сфера, за неї потрібно доплачувати (300-500 євро за тону). І в Європі, чому ця система взагалі працює, кошти на утилізацію закладені у ціну нових батарейок в магазинах.

Отже, зараз наша ціль №1 — збудувати в Україні систему утилізаційного збору як в Європі. Закласти витрати на переробку в ціну нових батарейок в українських магазинах. Щоб споживач, який купив нову батарейку, сплатив одночасно і декілька копійок за її утилізацію. Тоді все запрацює.

Цим планом попередньо зацікавились компанії GP, Varta, Watsons, ми проходимо підготовчу фазу та скоро перейдемо в фазу переговорів.

Ідея — почати з того, щоб відправити перші 40 т батарейок з України у Європи, заклавши ціну переробки в ціну батарейок у декількох активних торгових мережах. А вже далі — нарощувати темпи збору.

Як скоро у нас це вийде — покаже час. Але в чому ми впевнені точно: дорогу здолає той, хто іде!

Ми просуваємо реформу в сфері переробки батарейок завдяки внескам небайдужих людей та компаній.
Допомогти проекту: http://batareiky.in.ua/help

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!