Лише 1 батарейка здатна забруднити 16м2 землі токсичними речовинами. З 2013 року наша громадська організація створює систему збору та переробки вживаних батарейок в Україні.
Ми залучаємо людей збирати вживані батарейки, забезпечуємо їх переробку на реальному заводі в Європі, боремось із псевдоутилізацією та просуваємо державну реформу в цій сфері.
До збору батарейок з нами уже приєдналися торгові мережі Епіцентр та Нова лінія, а також офіси 118 топових компаній — PrivatBank, Lifecell, Adidas, WORK.ua, Macpaw, Softserve та інші. Нашу роботу фінансують небайдужі люди та компанії. Ця підтримка дозволить відправити на переробку в цьому році уже 4% всіх батарейок в Україні.
Ми шукаємо тебе, щоб через якісні комунікації розширити нашу спільноту та зберегти Україну в екологічній безпеці.

🎯 Що робити?
- Надихати та розширювати діджитал спільноту проєкту через органічний контент та інтерактиви з аудиторією, зокрема:
- Створювати пости/сторіз на основі історій та новин спільноти, питань та заперечень, діючих інформаційних кампаній
- Відвідувати події проєкту та робити з них мобільні фото/відео репортажі, добувати фото/відео у волонтерів та прихильників з різних регіонів
- Упаковувати контент під специфіку кожної мережі: підбирати живі візуалки, компонувати в Photoshop/Figma на базі існуючих шаблонів, за потреби — монтувати прості відео-ролики
- Планувати та випускати контент в Facebook, Instagram, Telegram (~ 2−5 пости на тиждень, частоту створення та випуску обираєш ти)
- Забезпечувати оперативні реакції на коментарі та особисті повідомлення, спираючись на існуючу базу знань
- Розширювати та доповнювати існуючу стратегію комунікацій разом з командою, та придумувати нові способи залучення та інформаційні кампанії
- KPI, на які впливає твоя робота: охоплення; показники залучення людей — кількість людей та компаній, які приєднались до збору батарейок та підтримки
☝️ Що потрібно?
- Досвід створення та випуску контенту з органічним охопленням для сторінок від 5000 підписників
- Вміння писати тексти в інформаційному стилі
- Сміливість для експериментів та готовність до постійного фідбеку від цільової аудиторії
- Візуальний смак та базові знання графічних/відео редакторів
- Вміння швидко зробити сутьові фото та відео телефоном
- Вільне володіння письмовою та усною українською мовою
- Легкість в комунікації з новими людьми вживу (учасники спільноти, експерти)
- Резонанс з нашими цілями та цінностями
- Будуть плюсом: досвід роботи по стратегії комунікацій з kpi; досвід в журналістиці; досвід постановки задач фотографам та дизайнерам
🍎 Які умови?
- Ринкова ставка + бонуси від kpi
- 40 годин на тиждень з повагою до life/work balance
- Натхненний проєкт, який драйвить людей та приносить конкретну вимірювану користь суспільству тут і зараз
- Невелика команда без бюрократії та швидке прийняття рішень
- Можна працювати віддалено, але в регіоні Києва
- В перспективі 1 року — можливість вирости до керівника напряму комунікацій
✍️ Як податись
Надсилайте на нашу пошту people@batareiky.in.ua:
- CV
- лінки на 3 пости для попередніх проєктів, які отримали найбільше органічне охоплення
- лінки на ваші особисті Facebook, Instagram
🔋 Про «Батарейки, здавайтеся!»
Наш проєкт розпочався з ініціативи трьох ІТ-шників у місті Дніпро, які захотіли вирішити проблему токсичного забруднення в Україні, та виріс до системної всеукраїнської організації.

Наша ціль – щоб 100% всіх токсичних відходів в Україні йшли на переробку, а не в землю. Ми почали з теми батарейок, тому що вона близька кожному та об’єднує людей.

1 батарейка здатна забруднити 16 кв. метрів землі, але ще донедавна більше 99% всіх використаних батарейок в Україні безконтрольно викидались у природу. Крім цього, оскільки переробка батарейок платна – батарейки збирались, але реальної переробки за цим не слідувало.
Завдяки підтримці людей та компаній ми це змінили. Вперше в історії в лютому 2020 ми відправляємо перші 22 тонни батарейок на переробку на реальний завод GreenWEEE в Румунії.


Крім цього, ми почали співпрацю з великими торговими мережами – «Епіцентр» та «Нова Лінія». Разом ми втілюємо збір батарейок за європейським форматом – переробку використаних батарейок оплачують їх виробники з доходів від продажів нових батарейок. Ще 3 мережі прямо зараз знаходяться в переговорах про те, щоб також приєднатись.
Паралельно з цими пілотними проєктами ми займаємось адвокацією реформи – в 2020 році наша ціль добитись прийняття нового Закону України про відходи та Закону про батарейки, які зроблять оплату за переробку обов’язковою для всіх компаній-виробників (зараз платять лише ті, хто погодився добровільно), а люди зможуть вільно здавати використані батарейки у безліч пунктів прийому. Наш план на 2020 рік: http://batareiky.in.ua/help
Від самого початку і донині наша організація принципово не бере гранти, нас фінансують своїми внесками небайдужі люди та компанії. Підтримка компаній відбувається завдяки проєкту Коробочки: http://batareiky.in.ua/boxes

Ми шукаємо комунікатора, SMM-менеджера, щоб розширити спільноту наших прихильників, а також зробити комунікації з нашими діючими прихильниками більш якісними.
Від того, як швидко ми знайдемо потрібну людину, прямо залежить, наскільки швидко ми досягнемо мети – щоб 100% всіх токсичних відходів в Україні йшли на переробку, а не в землю.