Вакансія комунікатор, SMM-менеджер

15/6/2020

Лише 1 батарейка здатна забруднити 16м2 землі токсичними речовинами. З 2013 року наша громадська організація створює систему збору та переробки вживаних батарейок в Україні.

Ми залучаємо людей збирати вживані батарейки, забезпечуємо їх переробку на реальному заводі в Європі, боремось із псевдоутилізацією та просуваємо державну реформу в цій сфері.

До збору батарейок з нами уже приєдналися торгові мережі Епіцентр та Нова лінія, а також офіси 118 топових компаній — PrivatBank, Lifecell, Adidas, WORK.ua, Macpaw, Softserve та інші. Нашу роботу фінансують небайдужі люди та компанії. Ця підтримка дозволить відправити на переробку в цьому році уже 4% всіх батарейок в Україні.

Ми шукаємо тебе, щоб через якісні комунікації розширити нашу спільноту та зберегти Україну в екологічній безпеці.

Наш фото – наша Люба Колосовська за роботою, перед відправкою першої в історії України партії батарейок на переробку в березні 2020. Бекстейдж підловив – Тарас http://fb.com/taras.bezpalyi

🎯 Що робити?

 • Надихати та розширювати діджитал спільноту проєкту через органічний контент та інтерактиви з аудиторією, зокрема:
 • Створювати пости/сторіз на основі історій та новин спільноти, питань та заперечень, діючих інформаційних кампаній
 • Відвідувати події проєкту та робити з них мобільні фото/відео репортажі, добувати фото/відео у волонтерів та прихильників з різних регіонів
 • Упаковувати контент під специфіку кожної мережі: підбирати живі візуалки, компонувати в Photoshop/Figma на базі існуючих шаблонів, за потреби — монтувати прості відео-ролики
 • Планувати та випускати контент в Facebook, Instagram, Telegram (~ 2−5 пости на тиждень, частоту створення та випуску обираєш ти)
 • Забезпечувати оперативні реакції на коментарі та особисті повідомлення, спираючись на існуючу базу знань
 • Розширювати та доповнювати існуючу стратегію комунікацій разом з командою, та придумувати нові способи залучення та інформаційні кампанії
 • KPI, на які впливає твоя робота: охоплення; показники залучення людей — кількість людей та компаній, які приєднались до збору батарейок та підтримки

☝️ Що потрібно?

 • Досвід створення та випуску контенту з органічним охопленням для сторінок від 5000 підписників
 • Вміння писати тексти в інформаційному стилі
 • Сміливість для експериментів та готовність до постійного фідбеку від цільової аудиторії
 • Візуальний смак та базові знання графічних/відео редакторів
 • Вміння швидко зробити сутьові фото та відео телефоном
 • Вільне володіння письмовою та усною українською мовою
 • Легкість в комунікації з новими людьми вживу (учасники спільноти, експерти)
 • Резонанс з нашими цілями та цінностями
 • Будуть плюсом: досвід роботи по стратегії комунікацій з kpi; досвід в журналістиці; досвід постановки задач фотографам та дизайнерам


🍎 Які умови?

 • Ринкова ставка + бонуси від kpi
 • 40 годин на тиждень з повагою до life/work balance
 • Натхненний проєкт, який драйвить людей та приносить конкретну вимірювану користь суспільству тут і зараз
 • Невелика команда без бюрократії та швидке прийняття рішень
 • Можна працювати віддалено, але в регіоні Києва
 • В перспективі 1 року — можливість вирости до керівника напряму комунікацій

✍️ Як податись

Надсилайте на нашу пошту people@batareiky.in.ua:

 • CV
 • лінки на 3 пости для попередніх проєктів, які отримали найбільше органічне охоплення
 • лінки на ваші особисті Facebook, Instagram

🔋 Про «Батарейки, здавайтеся!»

Наш проєкт розпочався з ініціативи трьох ІТ-шників у місті Дніпро, які захотіли вирішити проблему токсичного забруднення в Україні, та виріс до системної всеукраїнської організації.

Наша ціль – щоб 100% всіх токсичних відходів в Україні йшли на переробку, а не в землю. Ми почали з теми батарейок, тому що вона близька кожному та об’єднує людей.

1 батарейка здатна забруднити 16 кв. метрів землі, але ще донедавна більше 99% всіх використаних батарейок в Україні безконтрольно викидались у природу. Крім цього, оскільки переробка батарейок платна – батарейки збирались, але реальної переробки за цим не слідувало.

Завдяки підтримці людей та компаній ми це змінили. Вперше в історії в лютому 2020 ми відправляємо перші 22 тонни батарейок на переробку на реальний завод GreenWEEE в Румунії


Крім цього, ми почали співпрацю з великими торговими мережами – «Епіцентр» та «Нова Лінія». Разом ми втілюємо збір батарейок за європейським форматом – переробку використаних батарейок оплачують їх виробники з доходів від продажів нових батарейок. Ще 3 мережі прямо зараз знаходяться в переговорах про те, щоб також приєднатись.

Паралельно з цими пілотними проєктами ми займаємось адвокацією реформи – в 2020 році наша ціль добитись прийняття нового Закону України про відходи та Закону про батарейки, які зроблять оплату за переробку обов’язковою для всіх компаній-виробників (зараз платять лише ті, хто погодився добровільно), а люди зможуть вільно здавати використані батарейки у безліч пунктів прийому. Наш план на 2020 рік: http://batareiky.in.ua/help

Від самого початку і донині наша організація принципово не бере гранти, нас фінансують своїми внесками небайдужі люди та компанії. Підтримка компаній відбувається завдяки проєкту Коробочки: http://batareiky.in.ua/boxes

Ми шукаємо комунікатора, SMM-менеджера, щоб розширити спільноту наших прихильників, а також зробити комунікації з нашими діючими прихильниками більш якісними.

Від того, як швидко ми знайдемо потрібну людину, прямо залежить, наскільки швидко ми досягнемо мети – щоб 100% всіх токсичних відходів в Україні йшли на переробку, а не в землю.

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

 • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
 • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
 • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
 • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

 • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
 • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
 • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!