Друзі, з 6 по 15 серпня наша команда у відпустці

3/8/2018

Друзі, з 6 по 15 серпня наша команда у відпустці.


Зустрічайте відповіді на найбільш популярні запитання, які допоможуть вам зорієнтуватись у нашу відсутність.

Куди здати жменьку батарейок?

Шукайте найближчий до вас пункт прийому на сайті batareiky.in.ua. Зверніть увагу, всі наші пункти приймають батарейки в невеличкій кількості — до 1 кг.

Куди здати багато батарейок?
Якщо ви накопичили від 1 кг батарейок або більше — зачекайте до нашого повернення із відпустки. Зв’яжіться з нами з 15 серпня, і ми вас скоординуємо по подальшим діям.

Куди ідуть батарейки після збору?
Жодна з батарейок, зібраних в Україні, поки що не потрапила на професійну переробку, адже за неї потрібно платити близько 750 євро/тону на заводі у Європі. Основна ціль нашої команди сьогодні — організувати систему, щоб цю вартість утилізації зібраних батарейок оплачували імпортери батарейок — GP, Varta, Duracell, Energizer та інші. Ми уже домовились про оплату перших 50 тонн на рік із прибутків, отриманих в Епіцентрі. Сподіваємось відправити першу машину на Європу в 2019 році, та будемо поступово приєднувати інші мережі, щоб переробляти більше!

Як відкрити свій пункт прийому батарейок?
До тих пір, поки питання переробки батарейок ще до кінця не вирішене, ми НЕ РОЗШИРЮЄМО мережу збору. Якщо все піде добре, відкрити нові пункти прийому батарейок можна буде вже у наступному році.

Як вам допомогти?
В той час як імпортери погодились фінансувати вартість переробки, вся решта витрат — організація транскордону, координація мережі збору, інформаційна робота: це все поки що залишається на нас. Нам залишається зібрати 56% суми, щоб все вийшло!

Налаштуй свій внесок 100 грн/міс або більше тут:
http://batareiky.in.ua/help

Нас уже підтримують 749 небайдужих українців.

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!