Інспекція 54 вживаних бочок на нашому київському складі

28/12/2017

Нещодавно компанія «Екологічні інвестиції», яка входить в нашу спільноту прихильників, запропонувала передати нам безкоштовно 54 вживані бочки. Їх можна було б використовувати для зберігання наших батарейок на складі в Києві, де поки що немає організованої тари.

Наша задача полягала в тому щоб вияснити, чи підходять ці бочки для відправки батарейок у Європу.

Раніше ці бочки використовувались для перевезення відходів ліків (невживані ліки, які підлягають знищенню після терміну придатності).

Це відходи доволі чисті, тому потенційно тару від них можна було б використовувати для зберігання батарейок та їх подальшого перевезення на переробку у Європу.

Але і у нас, і у Максима Бобруєнка, представника компанії, були сумніви щодо того, що ці бочки мають всі маркування за європейськими нормами.  27 грудня ми разом виконали детальну інспекцію цих бочок.

Дослідження дало не втішні результати.

З одного боку, всі бочки підійшли по даті виготовлення — майже кожна мала клеймо про дату виготовлення за стандартом ADR і воно вказувало, що вони не старші 4 років.

Але інше критичне клеймо — маркування стандарту ООН, яке в тому числі містить дані про максимальну вагу брутто тари в наповненому стані — знайшлося лише 5 із 54 бочок. А на тих що є, загальна вага брутто є меншою, ніж потрібно нам для батарейок.

Тому, не зважаючи на прекрасний стан бочок, ми не зможемо використати їх для транскордону батарейок. Але оскільки коштів на купівлю правильних бочок для транскордону прямо зараз ми не маємо, то можливо розглянемо опцію пересипати в ці бочки наші батарейки в Києві тимчасово.

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!