IT-компанія "Softserve" зробила внесок 30 000 грн на придбання бочок!

4/6/2018

о мотивує IT-компанії допомагати у зборі коштів на Батарейки, здавайтеся?

Відповідь на це питання дає Yulia Tarkovska, менеджер по соціальній відповідальності компанії SoftServe, які на минулому тижні зробили внесок 30 000 грн на закупку бочок для зберігання батарейок на нашому складі у Києві.

«Інколи лише завдяки роботі волонтерів ми дізнаємось, що певні відходи не лише забруднюють довкілля, але й несуть пряму небезпеку здоров’ю та життю людей. Для нашої компанії було надзвичайно важливо підтримати цю ініціативу, адже питання зберігання та переробки відпрацьованих батарейок в Україні одне з найбільш болючих.

Впродовж 3-х останніх років ми збираємо використані батарейки у наших офісах та передаємо за зберігання та подальшу переробку проекту «Батарейки, здавайтеся!». Працівники SoftServe охоче підтримують різноманітні GoGreen ініціативи, таким чином намагаючись стимулювати інших дбайливо ставитись до довкілля».

Завдяки цій підтримці на минулому тижні нам вдалося закупити 64 якісних чистих 200 л бочок б/у, в яких ми зможемо надійно зберігати батарейки на нашому складі у столиці до моменту переробки.

Ми надзвичайно вдячні SoftServe, і особисто головній координаторці цієї спец-операції — Ksenia Romaniuta, за допомогу, адже до цього моменту через брак коштів батарейки на нашому складі у Києві зберігались прямо в тій тарі, в якій збирали їх волонтери — пляшки, коробки.

Це збільшувало ризики протікання батарейок, а також наш рахунок за оренду складу. Але тепер все клас! Уже пересипали перші 12.5 тон батарейок в нові бочки!

Проект Батарейки, здавайтеся розвивається завдяки підтримці небайдужих людей та компаній. Зараз нам залишається залучити 81 230 грн/міс регулярних внесків, щоб проект не зупинився на півдорозі до вирішення проблеми переробки.

Якщо ваша компанія хоче стати одним із наших меценатів — пишіть на go@batareiky.in.ua чи в повідомлення групи!

Подивитись, які компанії та люди уже нас підтримують — регулярно чи разово, можна тут: http://batareiky.in.ua/donators

Стоїмо за переробку!

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!