Ми взяли участь в конференції по вирішенню проблеми сміття у Львові

28/9/2017

Серед гостей було багато експертів із Європи, представників органів влади та наших колег із громадських організацій.Конфа почалася з ударного вступного слова Йоханнеса Майєра із агентства по охороні природи Австрії.

«Нашого спікера із Франції сьогодні немає, бо вчора у нього стався форс-мажор — в його родині народився +1 громадянин світу. Але що це означає? Що в світі з'явилася ще одна людина, яка буде виробляти сміття. А значить всім нам необхідно ще більше працювати для того, щоб знайти спосіб переробки цього сміття!»

Далі за 2 дні ми консультувалися з європейцями про правильні закони для вирішення проблеми переробки батарейок в Україні! Також почали обговорення теоретичної можливості відправки батарейок на переробку в Європу. Це довго і дорого. Але можливо :) Ми будемо далі досліджувати це питання до кінця цього 2017 року та тримати вас в курсі.

В цілому, нам дали наступний месадж: «Не думайте, що держава — це якась окрема від вас структура, яка створить для вас в Україні правильні закони та правила гри для переробки сміття. Держава — це люди. А люди — це, в першу чергу, представники бізнесу та організацій, які уже роблять практичні дії — збирають сміття, будують лінії із переробки.

Приходьте в Міністерство. Розбирайтесь в тому, як буде працювати новий закон, який запровадить модель фінансування переробки. Впевнюйтесь в тому, що ви розумієте кожну деталь та дописуйте свої.

Тому що ми, європейці, можемо вам щось порадити. Але тільки ви, українці, знаєте ваші реалії та можете впровадити систему, яка буде дійсно працювати. Не бійтесь :)»

Ми і до того не боялись, але тепер будемо ще більш рішучими!

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!