Ми закупили нову тару для зберігання батарейок

13/10/2017

Ми приступили до реалізації однієї із цілей, на які збираємо кошти на http://batareiky.in.ua/zavod — зберігати батарейки якісно!

На цьому тижні закупили нову-тару — біг-беги із поліпропілену з подвійним дном та вкладишем, де відтепер будуть зберігатись 20 тон батарейок на одному з центральних складів в Дніпрі. В один такий біг-бег вміщається 1 тона батарейок. Витратили близько тижня на вибір кращих.

До цього моменту батарейки на наших складах зберігались у доволі хаотичній тарі: інколи їх привозять в коробках, в пакетах. Але оскільки під час зберігання батарейки можуть текти, наша задача зробити так, щоб тара була максимально герметичною.

Для цього треба однозначно відмовитись від картону, пакетиків та різнокаліберної тари. Зупинились на біг-бегах як альтернатива ціна/якість.

При цьому ті батарейки, які нам здали у пластикових пляшках, порадившись із експертам, будемо зсипати у біг-беги прямо з пляшками. Так у старих батарейок буде подвійний захист від контакту з довкіллям 

По всій Україні зараз стоїть велика черга волонтерів, які хочуть передати свої батарейки на наші центральні склади, але поки що нам не вистачає на це коштів.

Підтримати нас внеском можна тут: http://batareiky.in.ua/zavod

Поки кошти збираються, ми плануємо пересипати всі батарейки, які уже є у нас в наявності, у нову тару, перевезти на новий склад та відпрацювати весь процес. Дякуємо всім, хто робить це можливим!

А також дякуємо нашому незамінному волонтеру Aleksey Malevaniy, який в далекому 2013 році був співзасновником проекту, але підтримує нашу справу самим різним чином до сьогодні!

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!