Нас надихають Greenpeace!

23/7/2018

http://batareiky.in.ua/helphttp://batareiky.in.ua/help

Від самого початку створення Батарейки, здавайтеся була одна організація, яка більше за інші надихала нас будувати громадський рух завдяки підтримці людей. Це легендарний Greenpeace!

Заснований групкою хіппі-роматиків у Ванкувері у 1971 році, Greenpeace виріс до світових масштабів і залишається найбільш впливовою екологічною організацією на планеті.

Нещодавно нам пощастило поставити низку запитань про те, як працює легендарний рух зсередини Denys Tsutsayev, українцю родом з м. Рівного, який майже 10 років пропрацював у Greenpeace Греція.

Ми занотували такі факти:Організація дотримується принципу строгої незалежності. 100% бюджету складають внески приватних осіб та некомерційних фондів. Організація не приймає внески від корпорацій та політичних партій17 000 (!) мешканців Греції підтримують Greenpeace регулярними внесками, і 100 000 людей — підтримували хоча би раз (населення Греції — 10 млн)

Місія Greenpeace Греція полягає у тому, щоб залучити якомога більше мешканців Греції для вирішення глобальних екологічних цілей Greenpeace:- протидія змінам клімату (скорочення викидів парникових газів, призупинення добутку нафти)- анти-пластикова кампанія (обмеження виробництва одноразового пластику та створення альтернатив)- захист морів та океанів

В команді Greenpeace Греція працює 30 людей, і їм допомагають близько 120 активних волонтерів

Крім лобіювання великих цілей на рівні держав та міжнародних угод, Greenpeace залучає місцеву громаду Греції до зміни звичок на побутовому рівні. Так, в цьому році вони залучили вже 200 кафе та ресторанів до відмови від одноразових стаканчиків

Всі результати Greenpeace за останні 40 років роботи можна подивитись тут, вони приголомшують! http://bit.ly/greenpeace_results

Свого часу ми зацікавились — а чому Грінпіс немає в Україні? Виявилось, що спроба його створити була, але в 1994 році ініціатива провалилась, бо він... не зміг себе фінансувати.

Але ми переконані — справа в не в тому, що в Україні якесь неправильне суспільство. Це ми, громадські організації, маємо краще навчитись комунікувати із людьми!

Звичайно, «Батарейки, здавайтеся!» поки що — не Greenpeace Греція з їх десятками тисяч прихильників, але все ж:
— 160 українця уже підтримують нас регулярно
— 738 українців підтримували нас фінансово хоча би раз

Зараз нам залишається зібрати ще 58% суми, що налагодити систему переробку українських батарейок на заводі у Європі.

Налаштуй свій регулярний внесок 50 грн/міс або більше прямо зараз http://batareiky.in.ua/help

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!