Олександр Чорноус підключив 4694 вінницькі сім'ї до збору батарейок

29/5/2017

З березня 2015 Саша координував збір батарейок у Києві. За цей час він посприяв відкриттю близько 200 пунктів. Півроку тому Саша переїхав до Вінниці, але координувати проект не перестав. Скоріше вийшов на новий рівень 😊

Олександр познайомився з директором вінницької компанії «УЮТ», що обслуговує 50 ОСББ, та запропонував впровадити збір батарейок. Домовились швидко: з Саші плакати та наліпки, з «УЮТу» контейнери для батарейок та склад для зберігання. За три тижні в кожному під'їзді підрядних компанії ОСББ відкрився пункт збору. Згодом до ініціативи підключилась ще одна обслуговуюча компанія. Ці ж компаній й турбуються про пункти — вивозять батарейки під час обслуговування будинків.

За місяць 55 будинків Вінниці почали збирати батарейки. Ми підрахували, що це 177 під'їздів та 4694 сім'ї, які тепер мають можливість не забруднювати природу важкими металами! Зараз Сашко розмірковує над тим, щоб виступити перед усіма директорами обслуговуючих ОСББ компаній та покрити всю Вінницю мережею пунктів збору батарейок. Тож далі буде 😉

Стань батареєчним супергероєм, як Саша! Якщо в твоєму місті нема координатора, а в тебе є бажання розвивати тему збору батарейок, то пиши нам на пошту: go@batareiky.in.ua

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!