Починається тиждень переговорів з імпортерами та торговими мережами!

11/6/2018

На цьому тижні ми зустрінемось з Епіцентр К, GP Batteries Ukraine, VARTA Storage, Duracell, Energizer, Сільпо, Премія, GP, Varta, Watsons Україна!

Представники всіх цих компаній (від кожної — буде по декілька людей) погодились піти на переговори про те, щоб почати фінансувати переробку батарейок із прибутків, отриманих з продажів нових батарейок. Частина з них уже давно із нами на зв’язку. З частиною ми познайомимось вперше.

Що мотивує компанії іти на запропонований діалог, сідати за стіл переговорів разом із своїми конкурентами для спільної мети? Адже формального зобов’язання відповідати за утилізацію батарейок за законом у них поки що нема.

Ви здивуєтесь, але одна із ключових мотивацій, принаймні у тих компаній, які проявляють найбільше зацікавленості — це відчуття совісті та щирої відповідальності за цю країну. Перед собою, та своїми дітьми.

Починаємо цей тиждень з неймовірною надією на те, що все вийде. Тримайте за нас кулачки! Саме зараз ДУЖЕ потрібна ваша підтримка. Ваша підтримка надає нам сил та робить шлях гладкішим.

На фото — 3-річний Фелікс наочно демонструє, що поки ми не збираємо батарейки в окремі контейнери, токсичні речовини з них потрапляють на наш обідній стіл.

❤️

Проект Батарейки, здавайтеся фінансується небайдужими людьми та організаціями.

Налаштуй свій регулярний внесок 50 грн/місяць прямо зараз: http://batareiky.in.ua/help

Обміняй дві чашечки кави на Україну, чисту від токсичних відходів! ☕️

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!