
Проект «Батарейки, здавайтеся!» розпочався влітку 2013 року з ініціативи 3-х нейбайдужих IT-шників, які захотіли зробити щось корисне для України.
Ми дізнались, що одна батарейка, недбало викинута в природу, здатна забруднити 16 м2 землі токсичними речовинами.
Але відповіді «куди подіти використані батарейки» ми не знайшли. І вирішили її створити!
Почали відкривати власні пункти збору батарейок та залучати до цього людей.
.jpg)
За 5 років з невеличкої ініціативи в м. Дніпро ми виросли до національних масштабів – в нашу мережу входило 1500 пунктів прийому батарейок в усіх областях України.
Ми перетворились на повноцінну громадську організацію, в нашій команді – 3 людини, наша робота фінансуються за рахунок краудфандингу. За весь час внески на нашу діяльність робили 750+ небайдужих українців та 76+ компаній. При цьому в діяльності мережі постійно було задіяно більше 890 волонтерів.

В 2017 році ми припинили збільшувати кількість пунктів та змістили наш фокус на те, щоб добитись переробки зібраних батарейок. Багато хто вважає, що українські батарейки переробляються у Львові, але насправді це не так — поки що всі вони збираються на склад.
Завод «Аргентум», який свого часу ставив експерименти із переробкою батарейок, в 2016 році публічно оголосив, що переробка батарейок є збитковою, за них потрібно доплачувати.

Це сходиться із досвідом Європи — там переробка батарейок коштує від 300 євро за тону.
Тому основним фокусом нашої команди стало – зробити реформу, в рамках якої імпортери батарейок будуть фінансувати переробку батарейок із прибутків, отриманих з продажу нових батарейок. Саме так це працює у Європі.

Восени 2018 року ми прийняли складене рішення — піти від волонтерського збору батрейок та перевести збір у компанії, які зможуть покрити вартість переробки. Для цього запустили сервіс «Коробочки».
Відтепер відповідальні компанії можуть збирати батарейки з гарантованою переробкою та внеском на реформу.
Напрями нашої діяльності:
- Збір батарейок. Приймайємо близько 2 тонн батарейок на рік з оплатою гарантованої переробки в рамках проекту Коробочки. Близько 55 тонн на рік буде збиратись незабаром в рамках пілотних проектів по європейській моделі в мережах Ватсонс та Епіценр (в стадії запуску).
- Організація гарантованої переробки. Заключили партнерство із заводами в Європі та готуємо перший в історії України транскордон батарейок на переробку за кошти виробників.
- Інформаційна робота. Для росту спільноти наших прихильників, яка є важливим важелем у впровадженні реформи, ми робимо великий фокус на спілкування з людьми та пояснення їм суті проблеми переробки батарейок та її вирішення.
- Державна реформа. Створення та впровадження нового закону України про батарейки, який зробить згадану модель обов’язковою для всіх імпортерів батарейок. Вони будуть відповідати за переробку того, що продали в країні, а держава — контролювати хід цього процесу.
Наша місія — об’єднати людей, щоб 100% відпрацьованих батарейок в Україні відправлялись на переробку, а не в землю.
Подивитись звіти про нашу діяльність можна тут.
Наші цінності:
- Відповідальність за планету
- Любов до України
- Віра в об'єднання
- Почни з себе
- Сила інформації
Наш рух фінансується за рахунок внесків небайдужих людей та компаній. Кожні 50 гр/міс мають значення.
Підтримати нас можна тут: http://batareiky.in.ua/help