Що робити, якщо знайшов батарейку на вулиці?

2/5/2018

Ти повертаєшся з Травневих у місто і що ти бачиш на вулиці.. безпритульну батарейку.

Що робити? 

Не залишати її валятись на землі! Адже викинута батарейка — це не просто марнотратство ресурсів (викидати те, що може бути перероблено, а потім добувати ці нові матеріали з-під землі, руйнуючи родючі землі).

В частині батарейок містяться важкі метали — свинець, кадмій, інколи навіть ртуть. Це означає, що коли батарейка почне розкладатись, то ця отрута потрапить.. прямісінько в наші українські річки!

Разом із ливневими стоками. А паралельно — у міські клумби, а можливо навіть дитячий майданчик, де грається твоя дитина. Якщо ж важкі метали потрапляють в організм людини, то вони провокують рак, неврологічні та серцево-судинні захворювання.Не віриш, що у батарейках містяться важкі метали? Тоді переконайся на свої очі, поглянувши на таблицю ключових типів батарейок, на які сортує мікс батарейок кожен європейський завод!

Майбутнє нашої землі — це наша відповідальність! Тому якщо бачиш батарейку на вулиці — обов'язково підійми. Не залишай її просто неба! Краще знайди найближчий пункт прийому батарейок на головній сторінці сайту та здай її туди. І поділись цим постом з друзями, щоб вони теж не проходили повз! А ми будемо далі боротись за те, щоб зібрані батарейки якнайшвидше відправились на переробку.

Ми створюємо рішення по переробці батарейок з України завдяки внескам небайдужих людей. Нас уже підтримують 509 українців. Долучайся! http://batareiky.in.ua/help
Кожен внесок — це внесок у результат.

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!