Сьогодні — Watsons!

11/7/2018

Продовжуємо залучати торгові мережі України до фінансування переробки батарейок. Сьогодні — Watsons!

Щойно київському офісі компанії відбулися ще одні ключові переговори цього року — ми спілкувались із директором комерційного департаменту Watsons Україна Дмитром Мамонтовим.

Більше 5 років в більш ніж 400 магазинах мережі стоять бокси по збору батарейок, а сьогодні компанія пліч о пліч із нами — працює над втіленням їх переробки. Бо, так само, як і ми, переконана: «не можна просто так збирати батарейки, та не нести відповідальність за їх переробку». Якщо щось робити — то робити якісно!

Переробка батарейок всюди у світі — дотаційний вид утилізації, у розвинених країнах вартість цих послуг сплачують компанії, які продають батарейки. Саме таку модель ми будуємо сьогодні в Україні разом з небайдужими імпортерами батарейок та мережами.

Сьогодні обговорювали бюджет переробки всіх батарейок, які збираються у Watsons, на 2019 рік. А також - подальший план дій.

Якщо все вийде, то уже в наступному році всі батарейки, які збираються в контейнерах для збору батарейок в мережі Watsons, будуть потрапляти на переробку в Європу за рахунок фінансової підтримки компанії.

Ми працюємо на те, щоб витрати з переробки батарейок повністю взяли на себе Епіцентр, Watsons, інші відповідальні мережі та імпортери батарейок.

Але решта роботи — організація міжнародної логістики небезпечних відходів, підтримка мережі з 1500 пунктів збору батарейок, інформаційна робота з людьми — фінансуються і залежать від внесків людей.

                   Зроби свій внесок 100 грн/міс, підтримай еко-зміни в Україні!                                                http://batareiky.in.ua/help

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!