Тепер у команді нас 4!

12/4/2018

В команді проекту з'явилися нові учасниці, і це дозволить нам ефективно розподілити амбітні задачі. Розповідаємо вам про себе, щоб показати: зміни наближаються, і їх запорука – наполеглива та кваліфікована праця. Отже, що саме і хто робить в проекті?

Люба Колосовська (Lyuba Kolosovska) засновниця та голова проекту, GR та IT.
5 років у проекті

Завдання – керівництво всіма процесами у проекті, координація з органами державної влади по реформі, залучення фінансів та контроль за ними, управління створенням сайту проекту, контроль розподілення ролей та ефективності нашої діяльності.

Чому їй це вдається? 
5 років роботи в IT, в тому числі за кордоном, участь у створенні стартапів, навчання в Українській школі політичних студій та GR Academy, а також 14 років організації власних подій – ось невеличка частина бекграунду Люби. Але головна її сила – бажання іти до кінця в тому, щоб системно вирішувати екологічні проблеми, об’єднуючи для цього людей.

Alina Kliuieva адміністраторка, координаторка мережі збору батарейок. 1 рік у проекті

Завдання – координувати роботу мережі збору та транспортування батарейок по всій Україні, відповідати на ваші дзвінки та листи, вести документообіг.

Чому їй це вдається? 
Бо за її плечима навчання на журналістському факультеті, 3 роки роботи у комунікаціях та вона має щире бажання зробити світ чистішим і починає це з власного життя.

Anastasiya Tkachenko менеджерка пілотного проекту з виробниками батарейок для організації переробки у Європі

Завдання – розробка процедури та супровід безпечного транспортування 40 т батарейок на закордонний завод з переробки, організація імпортерів та мереж для додання ціни переробки в ціну батарейок.

Чому їй це вдасться? 
Фінансист за фахом, Настя керувала процесами взаємодії з малим та середнім бізнесом в Приват та Надра Банку, мала досвід фінансового управління будівельною компанію. Після Майдану вона спробувала себе у ролі державного службовця в проектах по благоустрою Дніпра. Працювати далі саме в соціальній сфері Настю особливо мотивує турбота про майбутнє її 5-річного сина Лева.

Mariia Lozhka-Zelena комунікаторка

Завдання – зробити так, щоб про Батарейки, здавайтеся! дізналися всі. Тобто: визначення риторики проекту, його стилю та обличчя, інформаційний супровід його життя та будь-яких подій, в яких ми беремо участь.

Чому їй це вдасться? Бо це її фах! Марія фріланс-PR-ниця із досвідом роботи на бренди міжнародного рівня, такі як Toyota, Radisson Hotels, English Club TV, авторка навчальних курсів з комерційного тексту та куратор благодійних проектів. Марія також працювала в європейських та місцевих благодійних організаціях (Stowarzyszenie POLITES, галерея Артсвіт) і є постійним автором видань про сучасну культуру.

Ця команда працює фултайм лише завдяки підтримці прихильників проекту! Забезпечити більш ефективну роботу проекту можна тут – http://batareiky.in.ua/help

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!