Як пiдключитись

4/1/2016

1. Здавай відпрацьовані батарейки в пункти збору

Зараз в Україні збирається ~ 1% батарейок. Інші 99% безконтрольно потраплять у природу, розкладаються та забруднюють ґрунт важкими металами. Через підземні води токсичні речовини розповсюджуються на довгі кілометри та забруднюють землю, в якій ми вирощуємо їжу, а значить травлять і нас самих. У твоїх силах це зупинити!

В середньому одна людина використовує 3 батарейки на рік. Якщо ти здаси хоча б 1 з цих батарейок в наш контейнер, то збережеш чистими близько 400 л води або 20 м³ землі.

Шукай найближчий пункт на мапі, що на головній сторінці сайту.

2. Відкрий власний пункт збору батарейок (ТИМЧАСОВО НЕ ДІЄ)

Довгий час основний зі способів підтримати проект було відкриття власного пункту збору батарейок. Всі наші 1500 пунктів відкриті волонтерами та небайдужими організаціями. Але зараз ми вимушені просити не відкривати нові пункти, бо проблема переробки зібраних батарейок все ще не вирішена.

На наших складах уже зараз зберігається 40 тонн батарейок і щомісяця додається ще 1.5 тонни. Ресурсів, які ми збираємо у якості внесків людей, не вистачить для зберігання цих батарейок, якщо ми почнемо збирати більше. Крім того, відкритим залишається питання про те, хто заплатить за переробку зібраних батарейок. В Європі ці гроші закладені у вартість нових батарейок в магазинах, а у нас така система відсутня.

Ми б хотіли збирати абсолютно всі батарейки, що продаються в Україні. Але, на жаль, ми не можемо взяти на себе більше, ніж робимо зараз.

Сьогодні важливо зосередитись на питанні переробки батарейок, а не на їх накопиченні. Тільки коли система оплати та здійснення переробки батарейок буде організована, ми зможемо поставити собі за мету зібрати 100% відпрацьованих батарейок в Україні.

3. Зроби благодійний внесок на розвиток проекту

Впродовж року наша команда намагалась достукатись до топ-імпортерів батарейок, щоб вже у 2017 році вони взяли на себе фінансування збору та переробки батарейок — саме так це працює в Європі. Цього поки не сталося, але є перші результати.

Компанії GP, VARTA та Watsons зацікавились запропонованим планом, та частково профінансують наступний крок проекту — створення техніко-економічного обґрунтування переробки українських батарейок. Загальна сума їх внесків — 150 000 грн.

Але цього недостатньо, щоб реалізувати проект потрібно зібрати 450 000 грн. Тож ми, як і раніше, звертаємося за підтримкою до людей, яким не байдуже.

Підтримавши нас ти підтримуєш якісні зміни в Україні — твій внесок має реальне значення!

4. Розкажи про проект 3 друзям прямо зараз

Проект «Батарейки, здавайтеся!» живе за рахунок особистих контактів і щирої мотивації від людини до людини.

Якщо ти хочеш допомогти нам, то розкажи про нас трьом своїм друзям, котрих як і тебе хвилює тема екології. Давайте разом створювати реальність та просувати позитивні зміни :)

5. Вступи у ФБ-групу та допоможи розповсюджувати інфу

Успіх проекту та перспектива впровадити переробку напряму залежить від підтримки людей. Кожен твій лайк та репост показують імпортерам батарейок та владі, що громада готова до змін!

Крім того, далеко не всі люди знають, що батарейки шкідливі та їх не можна викидати зі звичайним сміттям. Розповсюджуючи інформацію про проект ти розповсюджуєш обізнаність серед свого оточення.

facebook.com/batareiky/