Батарейки набирають обертів, звіт за лютий-березень 2018
Знаєш, чому наша боротьба за відправку батарейок на переробку у Європу триває так довго і виснажливо? В березні ми зрозуміли причину — нам бракувало людей.
Чому ми ризикнули найняти 2 нових людей в команду, де знайшли на це кошти і якого прогресу домоглися в налагоджені переробки — читай у звіті за лютий та березень!
На фото — бочки для небезпечних відходів на складі українського виробника ГК «Біолог». Ми їх поки не купили, вони коштують 220 000 грн.
Наприкінці зими ми усвідомили, що проект стане по-справжньому ефективним лише тоді, коли в нашій команді з’являться окремі люди на напрямки комунікацій та реалізації пілотної відправки 40т батарейок за кордон. Всього від 4 людей в команді.
Щоб найняти нових людей на наступні 3 місяці, ми ризикнули всіма заощадженнями проекту, поновити які сподіваємось за рахунок ефективної роботи та залучення нових прихильників.
Паралельно, ми продовжували рахувати собівартість транскордону батарейок у Європу — шукали виробника найдешевших бочок для їх упаковки. Вдалося визначити 2-х кандидатів із схожими умовами — в Україні та в Туреччині.
По прайсу — ціна виходить просто космос :) На 40 тонн батарейок лише тара обійдеться у 220 000 грн. Це ж не просто бочки, а бочки для небезпечних відходів. Але ми не полишаємо надію поторгуватись з українським виробником, та трішки зекономити.
Взяли на роботу 2 нових фахівчинь
Ключова людина, яку ми шукали — менеджер пілотного проекту для відправки батарейок за кордон.
Для цього ми обрали Настю Ткаченко, фінансистку з досвідом керівництва будівельною компанією та проектами в сфері благоустрою.
Нашим другим головним болем було залучення нових прихильників та комунікації. Ми просто не мали для цього часу! Так в команду прийшла Марія Ложко, PR-ниця з досвідом у менеджменті культурних та соціальних проектів.
Обчислили закупівлю бочок в Туреччині Тара та логістика — суттєвий пункт витрат у бюджеті переробки. Ми прагнемо його оптимізувати.
Ідею закупити більш дешеві бочки із Туреччини нам подала наша підписниця та активна учасниця спільноти — Настя Мартиненко.
Разом ми провели переговори з низкою виробників, знайшли оптимального та виявили, що економія в ціні на 1 т батарейок у порівнянні з українським виробником складає 3240 грн. Але, вартість перевезення тари з Туреччини нівелює її вигідну ціну :(Це показали наші розрахунки з митними брокерами. В результаті отримуємо ті самі 220 000 грн за 40 т.
Прийняли на склади 5 700 кг батарейок з областей України
Щоб вести переговори про переробку, ми маємо знати точний обсяг зібраних батарейок та тримати їх разом. Для цього ми щомісяця координуємо їх відправку від волонтерів на склади в Дніпрі та Києві.
Цікаво, що темпи збору зростають попри те, що ми не відкриваємо нові пункти. Так, з кінця січня ми прийняли більше 6 т батарейок, на центральні склади уже звезено 31,4 т батарейок.
Ще близько 15 т зберігають волонтерів по всій країні.
Спроектували кращу версію сайту batareiky.in.ua з новим IT-партнером
...а перед цим його знайшли! Новий IT-друг — компанія Bleecker із Кривого року. Її команда виділятиме 8 годин на тиждень для роботи над дизайном і інтерфейсом нашого сайту.
Тепер ми зможемо більш системно та регулярно викатувати оновлення.
Паралельно з цим ми продовжуємо працювати з бекенд-партнером Nucleo.
Його команда допрацьовує наш модуль внесків та оптимізує нашу СRM систему.
Що ще ми зробили?
Випустили детальні статті про заводи Recupyl (Німеччина), GreenWEEE (Румунія) та SNAM (Франція)
Почали розбиратись в процедурі законодавчого оформлення транскордону батарейок
Презентували Батарейки під час самміту про інфраструктуру Evim
Відповіли на 136 дзвінків та 40 листів та взяли участь у 76 переписках на Facebook про збір батарейок
Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.
ЩО НЕ ВДАЛОСЯ
До березня ми планували розрахувати всю суму вартості переробки батарейок у Європі (утилізація, тара, перевезення, оформлення, податки). Не встигли цього зробити, бо не було людини, яка би займалась тільки цим (уже є!).
Крім того, ми не встигаємо випускати наші звіти щомісячно — їх оформлення бере доволі багато ресурсів. Тому ми прийняли рішення перейти на формат повноцінних щоквартальних звітів, а на зекономлений час — тримати вас в курсі наших новин більш оперативно на Фейсбуці.
ПЛАН НА НАСТУПНІ 3 МІСЯЦІ
Дорахувати вартість переробки батарейок у Європі
Розписати публічно всю складну процедуру транскордону
Провести переговори з імпортерами батарейок та мережами про закладення ціни переробки в ціну нових батарейок
Створити інтерактивну освітню точку – формат презентації про переробку батарейок на публічних заходах
Зробити наш сайт більш зручним, в тому числі для мобільних пристроїв
ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ
Батарейки, здавайтеся — проект, що існує за рахунок внесків. У нас вже 479 прихильників. Приєднуйся до них, і наша боротьба за чисту Україну стане ще ефективнішою!