70 тонн батарейок Київкомунсервіса поїдуть на переробку в Європу

3/2/2020

Супер новини, друзі! За результатами нового тендеру, який провели КП «Київкомунсервіс», 70 тонн батарейок киян поїдуть на завод GreenWEEE в Румунії на переробку! Відправка відбудеться в рамках діючої 3-сторонньої угоди про співпрацю між заводом нами, заводом та нашим ліцензійним партнером – ТОВ «Екологічні інвестиції» ⚡️

І це просто фантастичні новини, адже ще півроку тому існував ризик, що в цьому тендері переможуть псевдопереробники. Ми дякуємо всім, хто допомагав привертати увагу до цієї теми та поширював цей пост: http://bit.ly/2OprDTb

Завдяки нашим з вами спільним зусиллям умови тендера зробили більш жорсткими, а тому псевдопереробники були відсторонені від участі у тендері: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-12-09-000148-a

🔋 Звідки ці батарейки?

«Київкомунсервіс» – це комунальне підприємство, яке займається збором відходів у людей по Києву. Збір батарейок вони почали 5 років тому, як власну ініціативу: роздавали людям картонні коробочки для під’їздів, встановили помаранчеві баки на вулицях.

Весь цей час підприємство зберігало батарейки у себе на складі, тому що не знали місця для їх надійної переробки. А тепер, коли ми отримали перший в історії України дозвіл на вивезення батарейок в Європу – вони нарешті поїдуть на переробку.

💰 Хто заплатить за переробку?

Переробку цих батарейок оплатить КП «Київкомунсервіс» із прибутків підприємства. Вони заробили ці кошти, надаючи послуги киянам із вивезення сміття.

Втім, важливо розуміти, що фінансування батарейок із комунальних коштів – це відповідальне, але частинне рішення, яке не вирішить проблему переробки батарейок в масштабах Києва.

В той час, як за 5 років киянам разом з «Київкомунсервіс» вдалося зібрати 70 тонн батарейок, в цей самий час кияни купили приблизно 1625 тонн нових батарейок, в 23 рази більше.

Щоб збирати та переробляти більше – комунальних коштів не вистачить, цей процес мають сплачувати та організовувати виробники батарейок та торгові мережі (так, як це відбувається в Європі).

🙌 Підтримайте «Батарейки, здавайтеся!»! Завдяки внескам людей та компаній в 2020 році ми плануємо залучити ще 2 великі торгові мережі до збору батарейок + добитись прийняття нового закону України про батарейки.

Налаштувати особистий внесок: http://batareiky.in.ua/help
Уже 892 українців підтримують нас.

Підтримати від компанії: http://batareiky.in.ua/post/boxes
Уже 111 компаній замовили коробочки від Батарейки, здавайтеся, і таким чином фінансують наш рух

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!