Акція #деЗакон під Мінприроди

25/3/2019

Журналісти, чекаємо на вас!

Завтра о 10:00 командою Батарейки, здавайтеся виходимо на акцію протесту під Міністерство екології коаліцією із громадських організацій – Реанімаційний Пакет Реформ - РПР, Україна БЕЗ сміття, Environment People Law (EPL)/Екологія - Право - Людина (ЕПЛ) та іншими.

Вже більше 1 року Мінекології блокує подання у Верховну Раду низки законів про відходи, серед яких і закон України про батарейки, в рамках якого за збір та переробку батарейок мають почати платити їх виробники з доходів від продажів. Годі це терпіти, прийшов час протестувати.

Чому ми вважаємо, що Мінекології «зливає» реформу?

• До національної стратегії поводження із відходами 9 законопроектів про сміття, а не подали ЖОДНОГО

На громадське обговорення виставили тільки рамочний закон про відходи, який забиває на європейські практики, а натомість фокусується на тому, як Мінекології буде видавати ліцензії.

• В лютому 2019 прийняли свій «національний план» поводження з відходами, який суперечить прийнятий Кабміном стратегії

Зокрема, відтягують час прийняття законів, і таким чином консервують місцеву «сміттєву» мафію далі пилити кошти на захороненні відходів, а не створюють економіку для їх переробки.

• Фокусують сферу переробки відходів навколо місцевої влади (і можливості розпилу коштів) замість того, щоб включити економіку і залучити реальний бізнес до переробки.

Лише прийняття моделі відповідальності виробника, коли за утилізацію будуть платити їх виробники з доходів від продажів, приведе в Україну інвесторів для будівництва заводів. Саме так це відбувалося в Європі. Нинішня стратегія міністерства – це шлях до приросту сміттє-звалищ та появи кишенькових псевдо-переробників.

… продовжувати список будемо завтра під час акції о 10:00 під стінами Мінекології.

Прес-анонс акції на сайті РПР:
https://rpr.org.ua/…/26-bereznya-aktyvisty-vyvantazhat-smit…

• На шляху до прийняття європейського законодавства в сфері переробки батарейок нас уже підтримують своїми внесками 750+ українців та 37 компаній.

Налаштувати свій внесок можна тут (через visa, mastercard):
http://batareiky.in.ua/donators
Кожен внесок, навіть 50 грн/міс, має значення!

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!