Батарейки із 8 мереж поїхали на переробку!

21/10/2021

Якщо в останні пів року ви здавали свої батарейки в одну з 8 торгових мереж учасниць руху «Батарейки, здавайтеся!» – щойно ваші батарейки вирушили на переробку на завод GreenWEEE у Румунії!

Чергова фура, яка вмістила 21,369 тонн батарейок з усіх куточків України, а це більше ніж 1 мільйон батарейок, направляється не на звалище, не в річку, не в ліс, а ставати новими ресурсами! 🚀😍

Завдяки цій відправці ми зберегли чистими близько 100 футбольних полів ґрунту, і ми дякуємо кожному з вас, хто підтримує нашу справу — небайдужістю, внесками, добрим словом, залученням знайомих та своїх компаній ♥️


Нагадаємо, що знайти найближчий пункт приймання батарейок (до 50 батарейок від людини) ви можете на нашій мапі, яка налічує уже більше 1000 пунктів по всій країні! http://batareiky.in.ua/map

В цю фуру увійшли батарейки зібрані в таких мережах:

Епіцетр К та Нова Лінія, 9,86 т


– Мережа АЗК KLO, 3.26 т


Сільпо, 3.1 т


JYSK Ukraine 2,5 т


NOVUS, 2.02 т


Мережа АЗК «WOG», 0,36 т


Леруа Мерлен Україна, 0,2т


Переробку цих батарейок оплачують рітейлери та бренди батарейок, які тут продаються (всі їх логотипи — на інфографіці в цьому пості)!  Таким чином ми втілюємо в Україні європейську систему відповідальності виробника: ті батарейки, які випущені та продані на ринок, мають бути утилізовані відповідально.


🙋🏻🔋 Як кожен українець може підтримати нашу роботу

В цьому році телефон «Батарейки, здавайтеся!» став справжнім кол-центром, адже щодня ми отримуємо десятки заявок про вивезення батарейок з усіх куточків країни. Разом з тим, масштаби викидання батарейок в Україні значно більші — поки що в 2021 році нам вдалося зібрати та вивезти лише 2,1% від всіх тих нових батарейок, які в Україну за цей період завезли.

Налаштуйте регулярний внесок на нашу роботу — наприклад, 100 грн/міс, щоб ми могли розширити команду та збільшити кількість пунктів приймання батарейок в публічних місцях!

http://batareiky.in.ua/help (сторінка з можливістю налаштувати внесок через Visa/Mastercard)

🙌 Ви також можете підтримати нас та запровадити екоініціативу у вашому офісі, замовивши коробочку для збору батарейок в свою компанію! http://batareiky.in.ua/boxes


ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!