Бережіть дітей від батарейок

20/8/2018

Щойно наша команда повернулася з відпустки — нам стала відома жахлива новина, яку не можемо не поширити.

1.5 річний хлопчик Артем із Кіровограду ПРОКОВТНУВ БАТАРЕЙКУ-таблетку, та ледве залишився живим. Молоді батьки, а також всі небайдужі — будь ласка, зверніть увагу на цю історію...

Ми зв’язались з мамою Яною Савченко, щоб вияснити, чи це реальна історія та що відбулось насправді.

А відбулось те, що Артем грався з іграшками на батарейках, і поки батько відвернувся, готуючи йому суміш для годування… Артем взяв до рота батарейку-таблетку та… проковтнув. Батько не міг зрозуміти, що трапилось, думав син просто подавився, але одразу повіз його в лікарню.

Але поки туди-сюди (((( Зробили знімок… діставали аж 2 години, а тим часом батарейка встигла роз’їсти дитині стравохід, утворивши дірку близьку 1 см!! Дуже багато, для дитини такого віку.

Так відбулося тому, це вже ми додамо від себе, що електроліт найбільш поширених типів батарейок містить в собі дуже потужний ЛУГ. Це приблизно як взяти і проковтнути стаканчик рідини для прочистки труб КРОТ... Такий ефект.

Батьки витратили приблизно 20 000 грн в Кіровограді, щоб врятувати синові життя. Враження потягнуло за собою низку інших діагнозів — пневмонія, враження лівої сторони легень, зараження крові (флора не піддається дії антибіотиків). Для того, щоб хлопець міг жити, йому в стравохід встановили штучний стенд.

Зараз сина перевезли в Охматдит до Києва, бо там частина ліків безкоштовні, але все одно частину доводиться купляти. Кажуть за прогнозами – реабілітація візьме не менше 2 років, якщо все піде добре. І що важливо, це уже не перший такий випадок, відомий лікарям Охматдиту!! Втім, ситуація Артема дуже складна.

Збором коштів на реабілітацію дитини займається благодійний фонд «Країна добрих справ»: https://www.facebook.com/kievfond/posts/257518241532361

Ми не знаємо цю організацію.
Але мама вважає, що їм можна довіряти та краще допомагати через них (сподобався системний підхід). Збирає для них всі чеки про витрати, каже, що планують виставляти звіти про надходження та використання коштів.

Тому, всі хто хочуть допомогти Артему — реквізити фонду:
ПАТ КБ «Приватбанк» ВБФ «КРАЇНА ДОБРИХ СПРАВ» р/р 26006052643111 МФО 320649 ЕДРПОУ 40336389, призначення платежу: на лікування Савченко Артема.
Радимо, про всяк випадок, перевірити наявність свого платежу в виписках фонду після його здійснення.

Телефон мами Артема: 0950364778 (Яна).

А ми, тим часом, закликаємо батьків, у яких вдома є маленькі діти, звернути увагу: батарейки — це токсичні відходи, небезпечні для дітей

‼️ Обстежте ВСІ предмети вдома, які працюють на батарейках-таблетках, та дитина може мати з ними контакт. Переконайтесь:
— що вони не випадуть самовільно, та дитина не зможе їх дістати. Зафіксуйте відділ батарейок скотчем, обмотавши декілька разів по колу, або краще — болтом.
— що батарейки не потекли (контакт з ними може призвести до серйозних опіків для вас та для ваших дітей). Якщо потекли — негайно замініть (куди здати відпрацьовані батарейки — шукайте на batareiky.in.ua)

‼️ Купуйте тільки ті іграшки, у яких відділення для батарейок надійно захищене, яке не можна відкрити просто так

‼️ Відмовтеся від використання іграшок, які працюють на батарейках-таблетках! Вони потрапляють у найбільшу зону ризику.

Будь-ласка, поділіться нашим постом на фейсбуці: https://www.facebook.com/batareiky з друзями, щоб вони були попереджені!

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!