Відтоді як в 2017 році ми взяли курс на переробку батарейок у Європі, нас закономірно питають — чому саме за кордоном, а не в Україні?

В цьому пості ми зібрали основні причини:
1. Надто мало батарейок для заводу
Кількість батарейок, які збирають волонтери та торгові мережі зараз в Україні — до 100 тонн/рік. А нормальне завантаження, скажімо, заводу Redux в Німеччині — 15 000 тонн на рік (в 150 разів більше).
В менших обсягах будувати завод не доцільно, більшу частину місяців на рік від буде простоювати.
2. Завод в Україні не окупиться
Окрім того, щоб завантажити завод батарейками, важливо ще забезпечити його стабільне фінансування, бо за переробку потрібно доплачувати. Вартість переробки 1 тонни портативних батарейок на заводі в Європі складає 300-500 євро за тонну. Ці кошти там сплачують імпортери батарейок із прибутків, отриманих з продажу нових батарейок.
Ми уже збудували таку модель в пілотній версії в Україні на базі торгових мереж, але їх обсягів оплаченого збору переробки не вистачить для заводу. Важливо, збільшити кількість точок збору в 2-3 рази, щоб почати рахувати доцільність заводу.
3. Одним заводом не обійдешся
Портативні бувають 8 типів, і кожен із них — потребує окремої технології переробки. Найбільш небезпечні з них — ті, що містять ртуть, кадмій та свинець — завжди буде доцільніше переробляти тільки у Європі. В масі їх порівняно небагато, і тому спорудження окремих потужностей в Україні для таких батарейок економічно не доцільно та потенційно несе більше екологічних ризиків для нас.
Отже, нам в будь-якому разі важливо мати досвід відправки батарейок за кордон.
Тому відсутність заводу в Україні зараз — це не погані новини! Коли ми налагодимо системну переробку великих обсягів батарейок у Європі — переробники самі зацікавляться створити завод у нас.

Як зробити так, щоб завод із переробки батарейок з’явився в Україні?
Налаштувати свій внесок на роботу нашої команди по втіленню реформи, яка дозволить фінансувати роботу такого заводу.
На рівні держави і в рамках пілотних проєктів з рітейлом ми втілюємо реформу, щоб за збір та переробку батарейок платили їх імпортери (як в Європі).
Дізнайтесь більше про наш план на 2020 рік та можливості підтримки:
http://batareiky.in.ua/help (сторінка з планом та можливістю налаштувати свій особистий внесок через visa/mastercard/privat24)
З нами уже 850 українців та 105 компаній!