Вже 35 компаній збирають батарейки з гарантованою переробкою та фінансують реформу в Україні

14/2/2019

ProCredit Bank, Work.ua, ASUS та уже 35 компаній, маленьких та великих, встановили у себе коробочки від Батарейки, здавайтеся!

Дякуємо всім небайдужим людям, які допомагають нам просувати проект у своїх колективах!

Чому коробочки, та що входить у вартість кожної коробочки – 5000 грн?

• Компанії хочуть бути переконані, що батарейки дійсно підуть на переробку

В вашій компанії уже стоїть контейнер по збору батарейок? Круто, але чи насправді ці батарейки потім підуть на переробку – в цьому потрібно переконатись.

Оскільки всюди в світі переробка батарейок платна, з грудня 2018 ми приймаємо батарейки лише з оплатою їх переробки. Якщо хтось приймає батарейки у вашої компанії безкоштовно – це означає, що переробки там немає.

Ми єдина громадська організація, яка налагодила партнерство із реальними заводами з переробки батарейок – Redux у Німеччині та Recupyl в Польщі.

Зібравши 10 кг у наші коробочки ви будете впевнені, що вони підуть на переробку. Ми надсилаємо вам 2 реальних звіти – про пересипання в тару для транскордону та про переробку партії у Європі.

• Компанії хочуть системних змін в Україні та готові в це інвестувати

Лише 1 % всіх батарейок в Україні зараз збирається на гарантовану переробку – решта безконтрольно викидається в природу. Так відбувається тому, що на відміну від Європи у нас не працює система, щоб за збір та переробку батареойк платили їх виробники з доходів з продажів.

У вартість кожної коробочки входить внесок компанії на роботу нашої команди по втіленню такої реформи в Україні. На рівні пілотних мереж (Ватсонс, Епіцентр та інші) та на рівні закону ми покладаємо відповідальність за переробку батарейок на їх виробників, щоб 100% батарейок йшли на переробку.

🌿 А ще наші коробочки для компаній – це:

– можливість об’єднання співробітників навколо доброї справи із зрозумілим результатом (1 коробочка рятує від забруднення 8000 м2 землі)

– ви можете встановити коробочки в школи за вашим вибором, адже у шкіл немає власної можливості оплачувати переробку батарейок

– в сервіс входить зручна логістика – вам більше не потрібно возитись із пляшками та мішками з батарейками, доставка коробочки до вас та вивезення по наповненню входить в сервіс

– зручна та кльова сама коробочка – міцного перепльотного картону із кришкою, яка захищає від випаровувань, а ще – брендуємо її вашим логотипом і заносимо його на batareiky.in.ua/donators

– наші коробочки – це прикольний подарунок бізнес партнерам на День землі!

Приєднуйте вашу компанію до спільноти відповідальних бізнесів прямо сьогодні!

Замовляйте коробочку одним із зручних для вас способів:
✓ залишайте заявку на https://goo.gl/FNnSJX
✓ телефонуйте 099-311-67-96, 097-168-55-76
✓ пишіть в особисті ❤️

Тільки разом ми можемо змінити цю країну!

🙌 143 небайдужих людей уже налаштували особистий регулярний платіж на нашу діяльність.

Завдяки підтримці людей ми приєднуємо до збору батарейок великі торгові мережі, щоб де за збір та переробку батарейок платять виробники з доходів від продажів.

Налаштуйте платіж прямо зараз тут (через visa, mastercard, privat24):
http://batareiky.in.ua/donators

Кожен ваш внесок має значення!

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!