До нас приєднується мережа АЗК WOG!

8/9/2020

Дорогі друзі! Спільний проєкт Батарейки, здавайтеся! з WOG, а також іншими заправками, тимчасово зупинений через війну. Ринку АЗС зараз дуже непросто, коли з'явиться бюджет на переробку батарейок – поки що невідомо.

На період бойових дій для швидкої та гарантованої переробки ваших батарейок ми просимо вас скористатись пунктами приймання в інших мережах.

Разом з тим, ми дякуємо мережі за те, що не прибрала контейнери та залишила на території АЗС – вона взяла відповідальність поки що збирати їх до себе на склад. Щойно можливість відновити проєкт з'явиться - ми обов'язково це зробимо та напишемо про це. До зустрічі в WOG!

***

В листопаді на 385 АЗК «WOG» по всій Україні запрацювали пункти прийому від «Батарейки, здавайтеся», які гарантують переробку всіх зібраних батарейок.

А це означає: здати свої батарейки НАДІЙНО зможуть також мешканці сіл та віддалених районів України, для яких раніше ця можливість була обмежена. Нагадуємо – лише 1 батарейка забруднює 16м2 родючої землі.

Цей етап став можливим завдяки спільноті з 912 людей та 127 компаній, які робили та роблять внески на нашу роботу. Щоб ми могли приєднати більше торгових мереж до збору батарейок – підтримайте нас http://batareiky.in.ua/help

🔋 Історія збору батарейок у WOG

Так само як і ми, WOG розпочав збір батарейок декілька років тому, спираючись на заяву Львівського заводу «Аргентум» про готовність переробляти батарейки та робити це безкоштовно. Втім, коли виявилось, що це не правда, компанії довелося тимчасово прибрати всі контейнери.

Але щойно ми налагодили маршрут переробки українських батарейок у Європі – WOG вирішив далі іти з нами! В серпні 2020 ми підписали меморандум про довгострокову співпрацю, втілили дизайн контейнера, а вчора – провели тест першого прототипу контейнера на заправці WOG. Старт збору в новому форматі плануємо на кінець осені 2020, про що напишемо додатково.

Нагадуємо, що відрізнити пункти, з яких батарейки дійсно йдуть на переробку, ви зможете по голограмі «гарантована переробка». Вона є ознакою, що компанія взяла на себе довгострокові зобов’язання фінансувати утилізацію зібраних батарейок.

♻️ Хто профінансує переробку батарейок, зібраних у WOG

Не чекаючи закону та вказівки згори, оплачувати переробку зібраних батарейок буде WOG по європейській моделі: з продажів нових батарейок фінансуватиме переробку старих.

Тривають перемовини про те, щоб залучити до фінансування також основних постачальників, які продають у WOG свої батарейки.

🙌 Запрошуємо інші торгові мережі приєднуватись!

Ще 5 років тому нам казали – це неможливо, український бізнес ніколи не фінансуватиме переробку відходів, які утворюються від його продукції, поки його не зобов’яже закон.

Разом з WOG, JYSK, Епіцентром та Новою Лінією ми уже доводимо, що реальність інакша! Якщо ваша мережа також готова приєднатись до тренду екологічної свідомості – зв’яжіться з нами: http://batareiky.in.ua/contacts

Ми забезпечуємо переробку батарейок в рамках 3-сторонньої співпраці з заводом GreenWEEE в Румунії та нашим партнером-ліцензіатом – Екологічні Інвестиції. Наразі ми єдині в Україні, хто організував утилізацію батарейок та надає про це звіти.

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!