Добились згоди внести правки до Законопроекту про відходи!

18/4/2019

А поки країну штормить перед виборами — ми топимо за переробку. 2 дні писали наші правки до нового закону України про відходи та схоже у нас виходить — добились усної згоди, що їх приймуть ‼️

Аж не віриться, що ще 3 тижні тому ми робили флешмоб у ФБ та виходили під Міністерство для акції #деЗакон, щоб цей діалог відбувався і процес пішов 😃

Разом з вами ми дали команді Міністерства зрозуміти, що не відчепимось, поки у законі поміж різних добрих речей є корупційну бюрократія, яка заважатиме українцям збирати батарейки зручно.

Наша правка – робимо так, щоб перевезенням батарейок і далі могли займатись небайдужі компанії та люди по простій процедурі. Без ліцензії та складних дорогих дозволів, яких немає у Європі, але їх хотіли ввести у нас.

А от ті компанії, які будуть відповідати за зберігання та переробку батарейок – навпаки муситимуть отримувати спеціальний дозвіл та проходити жорсткий контроль. Це допоможе нам боротись з псевдо-переробкою.

Тепер ціль — зробити так, щоб Україна отримала новий закон про відходи, пройти голосування у Верховній Раді ще в цьому скликанні депутатів/
Це буде сильно залежати від ситуації у парламенті, але ми зробимо все, що залежить від нас.

Бо вибори виборами, а переробка сміття за розкладом!
Саме з цього закону, за яким виробники мають платити за переробку тих відходів, які продають – і почнеться ера справжнього recycling в Україні.

Батарейки, здавайтеся на 100% фінансується внесками небайдужих людей та компаній. Дякуємо кожному, хто допомагає нам реформувати Україну.

• налаштуй свій регулярний внесок: http://batareiky.in.ua/donators

• замов коробочку для батарейок в свою компанію: http://batareiky.in.ua/boxes

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!