«Екологічні інвестиції» підтримують проект Коробочки

24/4/2019

В нашій битві за систему переробки батарейок в Україні часом опускаються руки, і те, що не дає здатись – це підтримка людей та компаній, таких само позитивно божевільних, як і ми самі!

Знайомтеся, це відділ продажів компанії Екологічні Інвестиції. Вони приймають небезпечні відходи у бізнесів – ртутні лампи, термометри, електронні відходи, лаки, фарби та інші.

Відтепер всім своїм клієнтам, які хочуть збирати батарейки, – Екологічні інвестиції будуть пропонувати приєднатись до Коробочок і фінансувати реформу!

Про те, чому важливо не просто збирати відходи на переробку, а просувати Коробочки з внеском на реформу — спілкувались під час тренінгу для команди з Люба Колосовська:

☝️ Лише 1% батарейок в Україні зараз потрапляє на переробку

Економіка України недоотримує щонайменше 1 млн євро дотацій від виробників батарейок на переробку батарейок із доходів від продажів.
Все тянуть на собі небайдужі бізнеси та волонтери. Ми маємо це змінити.

♻️ Якщо ми втілимо реформу – з’явиться ринок

В цьому році ми вивеземо на переробку у Європу 40+ тонн батарейок, але якщо втілити реформу – це будуть сотні та тисячі тонн. Реформа – це вигідно для всіх бізнесів по збору й переробки відходів.

✊ Реформа не втілиться сама собою

Для того, щоб в Україні були правильно прописані і прийняті європейські закони, а потім – ми контролювали їх виконання, потрібна сильна команда, яка має цим займатись фул-тайм.

🌍❤️

Екологічні інвестиції уже давно роблять внески на нашу діяльність, але інтегрувати промо соціального проекту Коробочки в свій робочий процес – це безпрецедентний крок.

Запрошуємо приєднуватись інших операторів ринку збору сміття, а також просто небайдужі компанії! Тільки разом ми можемо пробити цю скелю та втілити реформу!

Як приєднати свою компанію до Коробочок:
http://batareiky.in.ua/boxes

Як замовити:
- заповнити форму: https://goo.gl/iFJGA5
- за телефонами: 099 311 67 96, 097 168 55 76
- по імейл: [email protected]

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!