Форс-мажори на шляху батарейок до Європи

19/6/2019

Які форс-мажори нам залишається подолати, щоб відправити першу 20 тонну фуру батарейок на переробку за кордон?

Дзвінок команд «Батарейки, здавайтеся!», Екологічні інвестиції та представника заводу Redux в Німеччині


Ще в січні ми були переконані, що зможемо підписати договір з заводом в Німеччині за місяць. Бачите Anastasiya Tkachenko із нашої команди на одній із документальних фоточок наших переговорів у зимовому светрі?))

Але реальність налагодження міждержавного партнерства по переробці токсичних відходів виявилась задумкою ще складнішою, ніж ми думали.

Польща підняла мито за ввезення небезпечних відходів до 3200 євро

Через те, що багато батарейок потрапляють в Польщу нелегально, вони несподівано прийняли таку міру, яка роздула бюджет, який ми раніше запланували із торговими мережами.

Тому від ідеї везти 60 тонн батарейок на два заводи одночасно – Німеччину та Польщу, ми відмовились, бо це би означало заплатити це дороге мито двічі (за ввезення один раз, за транзит машини через Польщу інший).

Обираючи із 2 заводів ми для першого разу обрали Німеччину, бо завод там більш технологічний.

Підписання договору з Redux в Німеччині взяло 3 місяці – Україна не в пріоритеті

Хоча німці відомі своєю чіткістю та пунктуальністю, так само як і в нас – у них бувають моменти запари! Неймовірний менеджер Йонас, який веде наше партнерство і ще минулого року приділив багато часу, щоб пояснити як і що відбувається на Redux – в цьому році фантастично зайнятий.

Ми розуміємо чому – в той час як інші клієнти привозять на Редукс тисячі тонн батарейок, ми готуємось привезти лише 60 тонн. Тому це природньо, що нас сунуть по пріоритету. Але це призвело до того, що договір ми підписували 3 місяці… ми були майже готові подати документи на транскордон і завірили пакет документів нотарільно, а потім..

🔥 Минулого тижня на одному з заводів Redux відбулася пожежа!

Хоча це один із top переробників батарейок в Німеччині та світі, але, на жаль, як будь-який завод із переробки батарейок він не застрахований від пожеж. Їх спричиняють недорозряджені літій-іонні батарейки, коли їх стає дуже багато у великій концентрації після сортування.

Всього у Редукса в Німеччині 2 завода, і той де була пожежа – це не той, куди ми плануємо везти наші батарейки. Але це ще більше загальмувало роботу всієї компанії. Нам повідомлять, чи зможуть прийняти наші батарейки в цьому році після 25 червня.

❓Який наш план в світлі форс-мажорів?

♻️ Відновили переговори з Recupyl, Польща

Це так цікаво, але у них також відбувся форс мажор )) Вони втратили підрядника, який переробляє папір та пластик, батарейки містять 2 відсотки цих ресурсів. І до того моменту, поки не знайдуть нового – також припинили прийом батарейок та попередили нас не оформлювати дозвіл на вивезення.

Представники заводу сказали, що до кінця цього тижня стане щось ясно по часу.

✉️ Зробили масову розсилку на інші заводи навколо України, в тому числі Румунію, з якою спілкувались раніше

Якщо раптом і Польща і Німеччина відпадуть – ми все одно знайдемо вихід! Адже ключове, що потрібно для вивезення батарейок у нас уже є: це готовність торгових мереж за це заплатити. Тож ми в будь-якому разі знайдемо підрядника.

Будемо тримати вас в курсі наших пригод!

Нашу роботу по організації переробки українських батарейок фінансують люди, зараз 787 небайдужих прихильників.
Зроби свій внесок ↓
http://batareiky.in.ua/donators

Збір батарейок для вашої компанії,
проект Коробочки ↓
http://batareiky.in.ua/boxes

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!