Київ переробить 60 тонн батарейок в Польщі?

14/6/2019

Закликаємо київську владу не наступати на граблі, а приєднатись до Батарейки, здавайтеся для відправлення батарейок киян у Європу!

В останні 2 дні ви буквально завалили нас запитаннями – чи правда, що київська влада знайшла гроші на переробку 60 тонн батарейок в Польщі?

Новина про це вийшла на УНІАН в середу:
https://www.unian.net/…/10582941-kiev-dogovorilsya-s-polski…

Це так круто, що все більшій кількості людей стає не байдуже, чи насправді зібрані батарейки ідуть на реальну переробку. І це дійсно класна новина, що київська влада, яка більше 4 років збирає батарейки у міні-коробочки в під’їздах та в помаранчеві контейнери на вулицях, взяла позицію відправляти їх саме в Європу, а не просто збирати на склад чи віддавати українським псевдо-утилізаторам.

Але у нас, як профільної організації, залишаються ключові питання:

🤥 Про який саме завод у Польщі іде мова? Не всі з них чесні!
Ми пройшли великий шлях, перш ніж обрати заводи для переробки українських батарейок, і дізнались, що в Польщі, так само як в Україні, є псевдо-утилізатори. Вони не надають фото свого процесу переробки та ухиляються від державного контролю. Це велика проблема для всього Євросоюзу.

🤝 Чому не об’єднати зусилля? Це ж зекономить державні кошти.
Ми уже закупили спеціалізовану тару для перевезення батарейок в Туреччині та знайшли найкращі заводи за ціною/якістю переробки. Зараз фіналізуємо складний пакет документів для першого транскордону. Тільки один дозвіл польської влади на ввіз батарейок для переробки коштує більше 100 тис.грн. Якщо вивозити батарейки разом це буде дешевше, адже ціна оформлення буде ділитися на всіх.

💰 Сума справжньої переробки немаленька, може сягати на такий обсяг 2 млн грн. З якого саме бюджету будуть виділені ці кошти? В минулому році аналогічний тендер скасували з причини: відсутність подальшої потреби в закупівлі послуг (у зв'язку з відсутністю фінансування): https://zakupki.prom.ua/gov/tenders/UA-2018-06-13-001698-a
Як це питання вирішиться в цьому році?

Сподіваємось, що КП "Київкомунсервіс" насправді має на меті дійсно чесно переробити накопичені у них батарейки, без неефективного витрачання коштів платників податків. Найбільш економічно доцільний шлях – це приєднатись до пулу наших перших відправлень восени 2019.

Маємо поєднувати зусилля для ефективності та спільної мети – така наша філософія. Тому закликаємо Київкомунсервіс та директора Максим Владимирович до прямого діалогу!

Фото: https://www.facebook.com/akconua.

🌍 Твій внесок може допомогти «Батарейки, здавайтеся!» збудувати ефективну та чесну систему збору та переробки українських батарейок.
Нас фінансують люди: http://batareiky.in.ua/donators
Кожні 50 грн/міс мають значення!

♻️ Як вашій компанії почати надійно здавати батарейки на гарантовану переробку в Європі:
http://batareiky.in.ua/boxes

З нами уже 60 компаній, провідних гравців ринку в своїх сферах — ProcreditBank, WORK.ua, Promodo, ASUS, Jooble, Deloitte та інші. Приєднуйтесь!

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!