Куди здати батарейки в Україні

1/6/2022

Поспішаємо поділитись – ми відновили мережу збору батарейок, попри продовження бойових дій! 🇺🇦💪

Лише 1 батарейка здатна забруднити токсичними речовинами 16м2 землі. Втім справжня переробка батарейок – не безкоштовна, за неї заводу потрібно доплачувати, бо вартість добутих ресурсів не окупає вартість процесу переробки.

Наразі ми – єдина команда в Україні, яка дійсно відправляє зібрані батарейки на переробку на реальний завод GreenWEEE в Румунії та організовує для цього фінансування. Як передати нам свої батарейки під час війни, щоб вони точно йшли на переробку? Ділимось:

Свої батарейки, до 50 шт

Якщо це ваші особисті батарейки, шукайте найближчий пункт приймання на актуальній мапі:

Батарейки можна здати в наступні мережі-партнери нашого проєкту: Епіцентр, Нова лінія, JYSK, Novus та Comfy, а також – в банки, заправки та інші пункти, які є на мапі. Якщо в вашому магазині цих мереж контейнера немає – напишіть нам про це.

Ви – офіс, або у вас просто багато батарейок

Якщо ви офіс чи компанія, або у вас просто понад 50 батарейок – зв'яжіться з нами про умови приймання з оплатою переробки:

Нагадуємо. Ми не рекомендуємо здавати ваші батарейки в місця, які не звітують про переробку, тому що здавати їх туди може не мати сенсу. Може бути так, що потім вони осідають на невідомих складах, чи навіть викидаються на звалище, бо збирались заради піару. Наші звіти про переробку – тут.

♻️

Від щирого серця дякуємо кожному з вас, хто навіть в ці непрості часи – не викидає батарейки, а шукає місце, куди здати батарейки надійно. Таких людей тисячі, і ми бачимо це за кількістю звернень до нас в часи війни.

Це значить – тисячі людей вірять у майбутнє України та мріють бачити її чистою та безпечною. Це значить, що разом ми неодмінно переможемо!  🇺🇦💪

Як підтримати нашу роботу:
http://batareiky.in.ua/help

Кожні 50, 100 грн/міс мають значення.  З 1 червня 50% всіх внесків, отриманих від фізичних осіб, ми перенаправляємо до фонду «Повернись живим».

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!