Перемога – Мінекології показали проект закону про відходи

15/4/2019

Проміжна, але перемога! Мінекології показали закон про відходи з правками.

26 березня ми вийшли на акцію #деЗакони та запустили флешмоб, щоб Мінекології доопрацювали проект загального закону про відходи та показали його людям. І це спрацювало — Мінекології виклали проект закону із новими правками: https://menr.gov.ua/news/33304.html.

Дякуємо кожному, хто долучався і підтримував нас, будь то селфі, благодійний внесок, чи репост — це наше з вами спільне досягнення!

На оцінку проекту закону Міністерство дало нам всього 1.5 робочих дні, тому ми робимо це прямо зараз і вже знайшли у ньому критичні проблеми. Завтра будемо обговорювати їх на публічній Презентація законопроекту "Про управління відходами" із правками.

Одна із проблем — лише 90 днів для зберігання таких відходів, як батарейки. Це може заважати нам відправляти їх на переробку на реальні заводи у Європі, бо на оформлення необхідних документів і вивезення потрібно 9 місяців.

Ми думаємо, що через такий пункт у законі в Україні можусь з’явитися псевдопереробники батарейок. Заводів для переробки батарейок в Україні зараз немає, полігонів, на які можна законно відвозити батарейки, також. Тому псевдопереробники можуть стати єдиними, кому буде законно передати батарейки — але на реальну переробку вони не потраплять.

Більш детальні коментарі та результати завтрашньої презентації законопроекту опублікуємо в найближчі дні.

Батарейки, здавайтесь існують за підтримки небайдужих людей та компаній. Нас уже підтримують 750+ небайдужих українців та 42 компанії і саме завдяки ним ми вже на крок ближче до того, щоб Україна стала чистою.

✔️ Налаштуй свій регулярний внесок:
http://batareiky.in.ua/donators

✔️ Замов коробочку для збору батарейок в свою компанію: http://batareiky.in.ua/boxes

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!