Місія та цінності руху «Батарейки, здавайтеся!»

26/2/2020

Місія (навіщо?)

Об'єднати людей, щоб 100% вживаних батарейок в Україні відправлялись на переробку, а не викидались у природу.Цінності (у що ми віримо?)

 1. Право на безпечне довкілля
  Ми віримо, що право на безпечне довкілля, вільне від наслідків безконтрольного захоронення небезпечних відходів, є базовим правом кожного українця. Для його реалізації бізнеси, держава та самі люди мають змінитись.
 1. Успіх України
  Ми віримо в успіх України як незалежної сильної держави, в якій людям хочеться жити, працювати та народжувати дітей. Ми беремо відповідальність за побудову нової України на себе, та мобілізуємо людей для участі в системних змінах на державному рівні.
 1. Віра в об'єднання
  Наш рух почався з трагічної події – вбивства еко активіста Володимира Гончаренка в Дніпрі в 2012 році. Відтоді ми усвідомили, що з великим злом не можна боротись наодинці. Тому ми будуємо спільноту та залучаємо максимальну кількість людей до нашої діяльності – на рівні ідей, фінансування та практичних дій.

 2. Влада споживачів
  Ми віримо в те, що бізнеси, які займаються кримінальним незаконним захороненням небезпечних відходів, та державні схеми, які це толерують, перестануть існувати, якщо для їхніх послуг не стане замовників, які готові за це платити. Це має стати нижче гідності людей та компаній – замовляти такі послуги, і таким чином вони перестануть існувати.
  Ми віримо в закон автокореляції – що достатньо лише умовних 20% тих, хто зміниться, щоб решта підтягнулись.
 1. Сила пояснення
  Часто люди чинять погано не тому, що вони погані, а тому що просто не усвідомлюють реальність та наслідки від цієї реальності для себе самих.
  Інвестування в роз’яснення простими словами сфери небезпечних відходів для людей – це фундамент для змін та прокачки відчуття власної гідності нашої нації. Під час роз’яснень ми використовуємо доказові факти та переконливі аргументи.
  «Громадський рух починається зі своєї газети» (Махатма Ганді).
 1. Практичні дії
  Ми ставимо на меті високі та глобальні результати на рівні держави, але на шляху до них ми реалізуємо пілотні проєкти з практичними вимірюваними результатами. Це допомагає нам краще залучати людей та проєктувати більш якісні державні реформи, які спираються на досвід.
 1. Професійний активізм
  Одна із причин, чому в світі досі не вирішена велика кількість соціальних проблем – нікому зайнятись, причому зайнятись професійно. Найбільш круті спеціалісти йдуть працювати в бізнеси чи державу, найбільші кошти також обертаються там.

  Ми залучаємо найкращих спеціалістів на ринкові зарплати, для того щоб соціальні задачі отримали гідний ступінь уваги та якості вирішення.

Поки суспільство не виділяє ресурси для боротьби, цілі бізнесу та держави завжди будуть перемагати.

 1. Почни з себе
  Ми віримо в те, що екологічна трансформація суспільства починається з того, коли кожен його член готовий змінювати свої звички та спосіб життя, а не тільки вимагати цього від інших. Ми виховуємо в учасників нашої спільноти культуру особистого прикладу та простих невеликих дій для зменшення екологічного сліду.

***

Уже 1% всіх батарейок в Україні потрапляє на гарантовану переробку завдяки зусиллям нашої спільноти.

Дізнайся більше про наш план на 2020 рік та налаштуй свій регулярний внесок, щоб ми могли наблизитись до цілі – 100% всіх батарейок в Україні на переробку, а не в землю:

batareiky.in.ua/help (сторінка з можливістю налаштувати свій внесок через visa/mastercard/privat24).

***

Хто може нас підтримувати

 • Прихильник — це людина/компанія, яка ознайомилась із планом та цінностями організації, та хоче підтримати їх реалізацію фінансово
 • Список прихильників публічний, але людина/компанія може побажати залишитись анонімною
 • Ми не приймаємо внески від політичних партій
 • Ми маємо право видалити прихильника із списку, якщо замість імені він вказує рекламу
 • Якщо нас хоче підтримати компанія, яка чинить масштабні дії спрямовані проти природи, а підтримка нас може бути зокрема частиною плану по вибіленню її репутації, ми можемо відмовити цій компанії нас підтримувати та називати себе нашим прихильником

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

 • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
 • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
 • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
 • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

 • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
 • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
 • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!