На переробку вирушила 1-ша партія батарейок з АТБ!

10/11/2021

Лід зрушено, друзі та небайдужі 🔥 Перші 20 тонн батарейок, зібраних в контейнери Duracell в мережі АТБ за минулі 5 років, стартували на переробку на завод GreenWEEE в Румунії!

Чи можна тепер вважати збір батарейок в АТБ надійним — читайте в нашому пості та розкажіть друзям🤞

⚡️ Як перша відправка стала реальністю?

Ми дякуємо кожному, хто весь цей час писав запити на гарячу лінію мережі, цікавився подальшою долею батарейок в коментарях на Фейсбуці та підіймав питання надійності збору батарейок в АТБ серед свого оточення. Разом зі звітами від інших мереж — все це було не марним.

Мережа АТБ вирішила довести на справах, що вона налаштована рішуче щодо переробки всіх зібраних батарейок, тож завдяки фінансуванню від Duracell перші 60 тонн батарейок вирушать на переробку на завод GreenWEEE уже в 2021 році в рамках нашої з Екологічні Інвестиції тристоронньої угоди з заводом!

Переговори тривали з літа 2021. Ми виступаємо наглядовим партнером в договорі з заводом, тож щойно отримаємо звіт — опублікуємо його в розділі звітів на нашому сайті.

❓ Чи можна сказати, що в АТБ тепер точно можна здавати батарейки надійно?

Поки ні.

За нашим припущенням, яке базується на статистиці збору батарейок іншими мережами, за ці 5 років компанія Duracell, яка втілює збір батарейок в АТБ, зібрала щонайменше 385 тонн батарейок, і ця цифра щороку зростає з ростом кількості магазинів.

Це круто, що ці батарейки уже збираються в окремі контейнери, але питання в тому, куди вони потрапляють далі та чому статистика не публікується прозоро. Про це ми сказали на перемовинах з маркетинг директором АТБ Валерієм Бондарем з колегами та представниками Duracell в Україні.

☝️ Які вимоги ми озвучили АТБ та Duracell від суспільства

  1. Впродовж найближчих 2-х років забезпечити переробку всіх батарейок — старого і нового обсягу (ми зі свого боку готові ділитись досвідом, як це зробити самостійно або з нашою допомогою)
  2. Поки це відбувається, прозоро показати свій склад громадськості та ЗМІ, де можна переконатись, що всі батарейки на місці, та не потрапили до рук псевдопереробників (хто це такі і чим це небезпечно - писали тут)

👁 АТБ та Duracell обіцяють прогрес по відкритості в наступному році

«Всі батарейки, які збираються в АТБ, мають 100% перероблятись — це позиція нашої мережі. Це наша відповідальність не тільки перед нами самими, а перед нашими дітьми»

прокоментував позицію мережі під час переговорів Валерій Бондар, маркетинг директор АТБ

Перевірити, скільки батарейок АТБ та Duracell будуть відправляти батарейки на переробку, ми зможемо по сайту Державної митної служби, де кожна відправлена фура відходів на експорт прозоро фіксується.

❤️ Суспільство споживачів працює! Ми віримо в те, що саме так, як це відбувається, добрим прикладом позитивних дій, без війн та протистоянь відбуваються справжні зміни у суспільстві.

🙋🏻🔋 Як нас підтримати

В цьому році телефон «Батарейки, здавайтеся!» став справжнім кол-центром, адже щодня ми отримуємо десятки заявок про вивезення батарейок з усіх куточків країни. Разом з тим, масштаби викидання батарейок в Україні значно більші — поки що в 2021 році нам вдалося зібрати та вивезти лише 2,1% від всіх тих нових батарейок, які в Україну за цей період завезли.

Налаштуйте регулярний внесок на нашу роботу — наприклад, 100 грн/міс, щоб ми могли розширити команду та збільшити кількість пунктів приймання батарейок в публічних місцях!

http://batareiky.in.ua/help (сторінка з можливістю налаштувати внесок через Visa/Mastercard)‍

🙌 Ви також можете підтримати нас та запровадити екоініціативу у вашому офісі, замовивши коробочку для збору батарейок в свою компанію! http://batareiky.in.ua/boxes

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!