Наш план на 2021 рік

11/1/2021

Україно, давайте усвідомимо цю цифру – минулого року нам разом вдалося вивезти на переробку 140 тонн батарейок, це близько 7 мільйонів штук (!). Вони могли би забруднювати українську землю, але завдяки вашій небайдужості – стали новими ресурсами.

Разом ми досягли показника переробки – 4% від річного імпорту батарейок в Україну. Згадки про всіх людей та компаній, які підтримували нашу роботу для цього результату – тут: http://batareiky.in.ua/donators

Починається найцікавіше – чи зможемо ми в 2021 році втримати цей показник і зменшити кількість батарейок в Україні, які викидаються в природу?

Все залежить від вашої підтримки!

🎯 Перша ціль, яку ми як рух ставимо на 2021 рік – залучити до збору батарейок плюс 2 нові всеукраїнські торгові мережі.

Як багато хто з вас уже знає, головна проблема з батарейками – не стільки як їх зібрати, скільки де взяти кошти на їх утилізацію. Найбільш дієвий спосіб – мотивувати фінансувати переробку вживаних батарейок ті компанії, які заробляють на продажах нових батарейок. Так це працює в Європі.

По такій моделі завдяки вашій підтримці в Україні ми уже підключили Епіцентр, WOG та незабаром JYSK, і саме це дозволило відправляти так багато батарейок на переробку.

🙌 Чим більше людей налаштують регулярний внесок на нашу роботу – тим більше торгових мереж ми зможемо залучити в новому році.

Підтримати нас та дізнатись про інші цілі на 2021 рік: http://batareiky.in.ua/help

Кожні:

50 грн/міс

100 грн/міс

500 грн/міс

впливають на результат і допомагають зробити Україну чистішою.

Як підтримати від компанії – замовити коробочку: http://batareiky.in.ua/post/boxes

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!