Фіксуємо звіти про пересипання батарейок для відправки на переробку на завод GreenWEEE

8/10/2020

Фото, яких ви не побачите, якщо ваші батарейки потрапляють до псевдопереробників. Фіксуємо звіти про пересипання батарейок в уже 5-ту в цьому році відправку батарейок на завод GreenWEEE на складі Екологічні Інвестиції ♻️

Поки що ми в Україні єдині, хто дійсно реалізовує переробку на практиці, а не на словах.

В цей раз на переробку вирушать батарейки, зібрані в Епіцнтр К, Нова Лінія, а також більш ніж 120-ма компаніями та організаціями з усієї України – Києва, Одеси, Харкова та Дніпра, Полтави, Хмельницького та Мукачево, сіл Гора, Великі Будища та Байківці, та багатьох інших куточків нашої особливої країни, які якщо перелічити всі – не вистачить поста!

Кожна коробочка має унікальний ідентифікаційний номер, і кожен учасник проєкту, хто залучає свою спільноту збирати батарейки – отримує свій звіт про те, коли коробочка пересипається в бочку для відправки на завод в Європі, скільки там вийшло кілограмів, а також звіт із самого заводу.

І це важливо, адже якщо ви залучаєте людей здавати батарейки та зберігати природу – важливо, щоб це дійсно відбулося, і не вийшло так, що вас та вашу спільноту обманюють.

Навіщо псевдоутилізатори це роблять, і як переконатись, що ваш офіс не обманюють – читайте детальніше в цій статі http://batareiky.in.ua/post/pseudo-recyclers

Те що в цьому божевільному 2020 році, в якому так багато речей пішли не за планом, ми пакуємо чергову машину із близько 20 тонами токсичної отрути, і рятуємо землю в особливо великих обсягах – це результат вашої підтримки та небайдужості!

🏬Замовити коробочку для збору батарейок від Батарейки здавайтеся в свій офіс: batareiky.in.ua/boxes

Детальний звіт про те, скільки батарейок увійшов в цю фуру, та які їх джерела надходження, ми викладемо традиційно як інфографіку в момент відправки.

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!