Перезапускаємо збір батарейок в мережі KLO

7/6/2021

Мережа АЗС KLO почала збирати батарейки ще до того, яке це стало популярним. Але за 2 тижні разом ми запускаємо збір в новому форматі — з прозорими контейнерами!

Залучати гостей здавати батарейки на нових контейнерах буде фірмовий персонаж мережі 🤩

А до фінансування переробки зібраних батарейок окрім KLO приєднується компанія Panasonic Ukraine, яка продає тут свої батарейки.

Нові контейнери дозволять зробити збір помітним в просторі мережі, а значить — більше людей надихнуться принести сюди свої батарейки, а не викинути в смітник чи у природу.
Не забуваємо, що лише 1 батарейка забруднює близько 16м² землі токсичними речовинами!

Переговори в офісі KLO


В 2020 році разом з KLO та нашим партнером Екологічні Інвестиції ми вивезли на переробку на завод GreenWEEE у Румунії 2639 кг батарейок, які зібрала мережа за останні 1.5 роки на 64 заправках по Києву та області.

✌️Нагадуємо, що 1 людина зможе здати до 50 батарейок за один візит. Якщо ви хочете здати багато батарейок – зв’яжіться з нами напряму: batareiky.in.ua/contacts

🙌💚Підтримайте наш рух!

Минулого року нам вдалося вивезти на переробку 4% річного імпорту українських батарейок, але це був ефект попередніх 7 років збору.

Щоб вивезти стільки ж в цьому році — нам потрібна ваша підтримка!

Налаштуйте внесок на роботу «Батарейки, здавайтеся!» прямо зараз, щоб ми могли приєднати більше торгових мереж до проєкту: batareiky.in.ua/help

Кожен внесок — 50 грн/міс, 100 грн/міс — має значення і наближає нас до мети: щоб жодна батарейка в Україні не викидалась в землю, а йшла на переробку.

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!