Перші Коробочки відправились у місто Коломия. Історія відповідального підприємця Івана

28/12/2018

Вірус коробочок від Батарейки, здавайтеся розлітається Україною і сьогодні наш репортаж — із міста Коломия!

Тут живе і працює Іван Гришук, директор мережі магазинів «Електросвіт». Іван був одним із перших, хто замовив наші коробочки для батарейок із гарантованою переробкою, і надихає нас своєю позицією від того самого дня!

Іван Гишук (праворуч) з колегою

Історія Івана особлива тим, що на відміну від тисяч підприємців, які продають батарейки в Україні, та чекають на зміни «зверху», щоб батарейки збирались та відправлялись на переробку, Івану нічого не заважає це робити уже зараз!

Магазин Івана в м.Коломия

Впродовж 2 років він приймає батарейки у себе в магазині від людей, щоб зберегти землю рідної Івано-Франківщини від забруднення. А відтепер — бере участь в проекті «Коробочки», щоб всі зібрані батарейки гарантовано відправились на переробку на один із заводів Redux у Німеччині чи Recupyl в Польщі (в залежності від партії).

Перша Іванова коробочка для збору батарейок та наша Коробочка тепер сусідки :)

У Івана — троє дітей, і йому не байдуже, яку землю він залишить їм у спадок. Тому коли 2 роки тому він вперше дізнався про те, наскільки токсичний вплив батарейок на довкілля, за власний кошт він виготовив бокси для збору батарейок та почав відправляти їх на завод «Аргентум».

Каже, якби він не продавав батарейки в своєму магазині — можливо так та стаття його би і не зачепила, але відчуваючи свою особисту відповідальність, вирішив не залишатись осторонь. А коли стало відомо, що «Аргентум», насправді, батарейки не переробляє — Іван вийшов на нас через наші публікації. Так ми і познайомились!

Уже зібрані батарейки Іван здав на умовах по вазі, а всі наступні — збиратиме уже в спеціалізовані коробочки, кожна із яких підтримує «Батарейки, здавайтеся» у втіленні реформи з європейським зразком: щоб відповідальність за оплату переробки батарейок була покладена на всіх імпортерів, які ввозять їх в Україну.

Лише так ми зможемо добитись, щоб 100% батарейок в Україні йшли на переробку. І ми йдемо до цього разом з такими небайдужими людьми, як Іван!

На питання про те, в чому ключ до вирішення головних соціальних проблем України, він відповідає так:

«Нам потрібно дуже багато працювати з людьми. Бо тільки один закон — він не всевладний. От є, наприклад, у нас закон про те, що не можна порушувати правила дорожнього руху, за це порушення ти можеш отримати штраф. І що — кожен день чуєш, що там ДТП, тут ДТП. Треба починати з освіти людей!
У нас, на Івано-Франківщині, є багато речей, які ми уже винищили. Наші ліси, які я пам’ятаю з дитинства — їх вирубли, а для лісовідновлення знадобиться дуже багато часу.
Через незаконний видобуток гравію та піску — знищується берег річки Прут. Але ми маємо робити те, що в наших силах. Будемо збирати батарейки, то хоча би воду в криниці та річці залишимо чистою!»

Крізь гори складнощів і проблем, з якими ми стикаємось у втіленні реформи, такі знайомства як з Іваном — це те, що дає сили рухатись вперед!

🙌🌍

Якщо історія Івана вам резонує, і в новому 2019 році ви хочете зробити свою компанію екологічніше — замовляйте коробочку від «Батарейки, здавайтеся»!

Умови участі в проекті: http://batareiky.in.ua/boxes

Як замовити коробочку в свою компанію:
✓ залишайте заявку на https://goo.gl/p4ZBSX
✓ телефонуйте 099-311-67-96, 097-168-55-76
✓ пишіть в повідомлення або на [email protected] ❤️

👉 766 людей та 15 компаній уже підтримують нас.
Налаштувати свій регулярний внесок → http://batareiky.in.ua/help

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!