Прес-конференція про закриття волонтерської мережі збору батарейок та перехід на новий формат

12/12/2018

12 грудня разом із представником мережі «Епіцентр» Ігорем Дембінським та PR-директоркою «Watsons Україна» Катею Вєрємєєвою ми дали прес-конференцію в Українському кризовому медіа-центрі для ЗМІ про перехід до нового формату збору батарейок в Україні.

Ці люди, без сумніву, роблять внесок в історію України, тому що без зобов’язань по закону, на щирому бажанні зберегти нашу країну чистою, ці 2 мережі зафіксували бюджет на утилізацію 55 тонн батарейок у Європі в 2019 році!

Так само як і ми, ці компанії в 2013 починали збирати батарейки без розуміння, що їх переробка не безкоштовна. На той час був завод «Аргентум» у Львові, низка компаній, які декларували переробку батарейок у Франції, хоча насправді її не було.

Але зараз, коли ми домовились про реальну співпрацю із заводами Recupyl в Польщі та Redux у Німеччині — ці торгові мережі не залишаються в стороні та беруть на себе відповідальність за оплату переробки тих батарейок, які вони збирають. Така відповідальна позиція бізнесу дає сили рухатись вперед.

Ігор Дембінський, заступник директора департамента електромонтажного устаткування мережі «Епіцентр К»

«Україна — це ж наш дім. А в домі має бути чисто» — така мотивація Ігоря брати участь у проекті.

«У 2018 році ми познайомилися з проектом «Батарейки, здавайтеся!», провели трьохсторонню зустріч з представниками проекту та імпортерами батарейок, і домовилися про пілотний проект — відправити на переробку перший контейнер з батарейками. Цей проект стартує у 2019 році. Бюджет цього проекту буде формуватися з доходів нашої компанії та доходів постачальників», – Ігор Дембінський.
Катерина Веремєєва, «Watsons Україна».
«На сьогодні в нашій мережі ми маємо близько 35 тон зібраних батарейок. В бюджеті соціальної корпоративної відповідальності нашої компанії на наступний рік закладено витрати на їх переробку на одному з заводів в Європі. Ми продовжуємо збирати батарейки та вести переговори з постачальниками батарейок для нашої мережі і ми сподіваємося, що ці переговори будуть плідними», – зауважила Катерина Веремєєва, PR-директор «WatsonsУкраїна».

Як показало дослідження шкоди батарейок, 1 батарейка забруднює 16м² землі токсичними речовинами. Зараз 99% батарейок в Україні викидаються безконтрольно.

Важливо розуміти — ресурсів «Епіцентру» та «Watsons» вистачить на збір та переробку приблизно 2% від усіх українських батарейок. Їм одним не впоратись!

Тому закликаємо інші торгові мережі та відповідальні компанії, які збирають батарейки, переходити на сторону добра і підключатись до нової моделі збору батарейок для вас — проект «Коробочки». Компанія замовляє коробочки для збору батарейок, у вартість якої входить гарантована переробка у Європі та внесок на діяльність організації «Батарейки, здавайтеся!» по втіленню реформи.


Виходьте з нами на зв’язок, щоб забезпечити гарантовану переробку тих батарейок, які ви збираєте в своїх офісах.

Люба Колосовська демонструє журналістам коробочку на складі відпрацьованих батарейок

Якщо вашій компанії так само небайдужі цінності збереження довкілля — приєднуйтесь до спільноти відповідальних бізнесів, замовляючи коробочку для збору батарейок у вашому офісі з внеском на реформу.

Детально про сервіс «Коробочки»:
http://batareiky.in.ua/post/boxes

Як замовити коробочки
✓ залишайте заявку https://goo.gl/p4ZBSX

✓ телефонуйте 099-311-67-96, 097-168-55-76

✓ пишіть на [email protected]

Відеозапис з прес-конференції можна переглянути тут

Презентація тут

----------------------

🙌

Разом ми збережемо Україну чистою!
Внески на нашу діяльність уже роблять 770 людей.

Налаштуй свій регулярний внесок 100 грн/міс на Батарейки, здавайтеся сьогодні:
http://batareiky.in.ua/donators

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!