Річниця перемоги над словом «неможливо»

11/3/2021

Рік тому в Україні оголосили коронавірус, а ми з вами саме в цей день – відправили першу за всю історію 20-тонну фуру українських батарейок на переробку!!

Як у компаній рік заснування, так у нашого руху це тепер хай буде нашим ціннісним святом. Святом перемоги над словом «неможливо», адже процес пошуку коштів для цієї відправки батарейок, побудови партнерств та офіційних оформлень тривав 4 роки.


Що ще ми разом зробили можливим за минулий рік:

✊🔋  140 тонн батарейок відправились на переробку (4% українського імпорту), із них 69 тонн – завдяки спільній ініціативі з «Епіцентр» за участю VARTA, GP, Duracell та Hausmark.

✅  до проєкту приєднався Мережа АЗК «WOG» , також залучивши Panasonic. Спільно з уже згаданими брендами вони тепер також збирають батарейки та фінансують переробку вживаних батарейок з продажів старих

🚀 ще 5 (ага, уже 5:) торгових мереж зацікавились партнерством з нами, як громадським рухом, щоб втілювати екоосвіту та збирати батарейки разом!  Всі вони починають збір в 1 половині 2021, першим стартуватиме JYSK Ukraine, розкажемо більше незабаром

♻ наш партнер Екологічні Інвестиції залучив до проєкту 4 комунальних підприємства, які також тепер відправляють батарейки з нами

🏫  158 офісів беруть участь в проєкті Коробочки. Внесок на нашу діяльність, який міститься у вартості кожної коробочки, допомагає нам розширювати команду та втілювати масштабні проєкти в торгових мережах: http://batareiky.in.ua/boxes


🔋🙌  

Наш проєкт працює завдяки прихильникам та патронам, які підтримують нас регулярними внесками.

Як зробити свій внесок:

http://batareiky.in.ua/help

Кожні 50 грн, 100 грн міс мають значення!

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!