Куди потрапляють батарейки після збору?

4/2/2022

Кожна батарейка, яку ви здаєте у наш контейнер в одній із торгових мереж чи в офісі, долає великий шлях, перш ніж опинитись на заводі з переробки. В цій статті ми розказали основні етапи ♻️


Розкажіть друзям, та надихніть їх здавати батарейки правильно! А ще, здаючи будь-які відходи на переробку, завжди спершу цікавтесь фото та звітами від заводів. На жаль, дуже часто збір відбувається заради піару, і за ним переробка не слідує – відходи просто вивозять на полігон, адже за переробку потрібно платити.

1. Доставка на склад

Після того, як ви здаєте батарейки в один із контейнерів, позначених на мапі збору, і коли контейнер наповниться, – ми доставляємо їх на склад нашого партнера, компанії-ліцензіата ТОВ «Екологічні інвестиції».На складі батарейки зберігаються в тих самих коробочках, в яких приїжджають до нас, щоб ті компанії та люди, які їх відправили та оплатили переробку, могли переконатись, що всі батарейки дійсно доїхали та відповідають реєстру.


2. Завантаження фури

Коли на складі збирається більше 20 тонн батарейок, а саме стільки вміщається в фуру для відправлення на завод, розпочинається пересипання батарейок в сертифіковані сині бочки для відправлення батарейок на переробку в Румунію.


Таке пересипання бере по часу.. близько тижня! Адже співробітники складу пересипають вручну близько 1 мільйона батарейок, і так кожен раз. Окрім батарейок, в бочки кладуть спеціальні простилки з фольги та насипають матеріал-діелектрик під назвою вермикуліт, щоб не допустити короткого замикання.

Кожна компанія чи людина, яка передала нам батарейки з оплатою утилізації, отримує фотозвіт про пересипання своїх батарейок в сині бочки. Всі коробочки, в яких батарейки приїжджали на склад, після пересипання направляються на безпечне високотемпературне спалювання.

3. Відправка фури та отримання звіту від заводу

Приблизно три-чотири дні бере шлях величезної фури від складу до заводу. По дорозі вона проходить митницю України та Румунії із заповненням всіх необхідних документів, щоб пройти складні норми Євросоюзу для приймання небезпечних відходів на свою територію.Нагадаємо, що ми відправляємо батарейки на переробку в Європу, тому що в Україні поки збирається занадто мало батарейок для власного заводу. Але разом ми вже працюємо, щоб батарейок збиралося більше!


Після того, як завод приймає наші батарейки та розпочинає переробку, він надає нам звіт в міжнародному форматі Annex1B. Звіти про попередні відправки кожен небайдужий може подивитись тут. В них ми фіксуємо, які саме батарейки поїхали на переробку в кожній конкретній фурі, де вони збирались ✌️


Про те, як переробляються батарейки, читайте детальніше в статті про завод GreenWEEE.

♻️ Як долучити вашу компанію до збору батарейок?

  • якщо ви – офіс, замовте коробочку для збору батарейок з вашим лого та гарантією переробки, деталі тут
  • якщо ви – рітейл мережа, напишіть нам свій запит на пошту [email protected], і ми зв'яжемось з вами, щоб розказати про формати приєднання. 

Уже з нами - 9 рітейл мереж (Епіцентр, Сільпо, WOG, JYSK та інші!), а також більше 200+ офісів топових компаній.

☝️ Більше 90% всіх вживаних батарейок все ще викидаються в смітник в Україні, хоча лише 1 батарейка здатна забруднити токсичними речовинами понад 16 кв. метрів землі.
Налаштуйте внесок на нашу роботу, щоб ми могли долучати нові торгівельні мережі у регіонах та збирати більше батарейок:

http://batareiky.in.ua/help

Кожні 100 грн/міс мають значення та роблять Україну чистішою!

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!