Тепер здати свої батарейки можна в Епіцентрі та Новій лінії

9/12/2019

Цього тижня вперше в Україні кожен зможе здати свої батарейки на гарантовану переробку в Європі 💪

Перший контейнер встановлюємо уже завтра в Епіцентр К на Берковецькій, 6в у Києві. Впродовж тижня контейнери з’являться в усіх торгових центрах «Епіцентр» та «Нова Лінія» по Україні. Розкажіть друзям ♻️

Кожен зможе здати до 20 батарейок за раз.

До цього моменту жодна з батарейок, які збиралися в торгових мережах України, НЕ потрапляли на реальну переробку. Всі зібрані батарейки лише зберігалися на складах або потрапляли до рук псевдопереробників, які викидали їх на сміттєзвалища. Причина в тому, що переробка батарейок збиткова і за неї потрібно платити.

Нам вдалося надихнути мережу «Епіцентр» та імпортерів батарейок почати фінансувати переробку з продажів нових батарейок. Переробка відбуватиметься на заводі GreenWEEE в Румунії.

🐿 Чому на контейнері зображений бобрик?
Бо збір відбувається в рамках кампанії «Звірята гарантують переробку». Таким чином ми допомагаємо людям легко відрізнити контейнери, за якими стоїть реальна переробка, від псевдозбору. На кожному контейнері нанесена голограма «гарантована переробка».

🙌 Мережі та виробники оплачують переробку, але запуск і менеджмент таких проєктів фінансується завдяки внескам уже 800+ людей.

Більше прихильників – більше нових мереж збиратимуть батарейки!
Підтримай нас, налаштуй свій внесок: http://batareiky.in.ua/help

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!