Коробочки в школах в Одесі та Києві разом з Indigo

20/3/2019

Які ж вони котики ❤

Навчаємо дітей екологічним звичкам для майбутнього разом з компанією Indigo - Tech Recruiters!

Два місяці тому за підтримки компанії ми встановили 6 коробочок зі збору батарейок у дві школи – велику приватну школу «Крок» в Одесі (4 коробочки) і в новітню школу «Midgard School» у Києві (2 коробочки).

Ділимось першими результатами – 3 із 6 коробочок уже заповнені! За відгуками педагогів діти неймовірно чутко відгукнулись на ініціативу та почали підбивати своїх батьків.

У деяких маленьких діток бажання потягнути красиву коробочку за хлястик та покласти туди саме батареєчку було настільки сильним, що вони почали витягати цілі здорові батарейки із приладів вдома. Тому окремою задачею було пояснити, чому так робити не варто.

В школі «Мідгард», оскільки вона невеличка, появу коробочок в школі анонсували та обговорювали на щоденних лінійках. А в школі «Крок» в Одесі, завдяки неймовірно ідейній та активній позиції заступника директора з виховної роботи – Катерині Іванченко, хвиля уроків про переробку сміття прокатилась класами всіх вікових категорій!

Урок про батарейки для початкової школи побудували на основі мультимедійних матеріалів та реальних фактів про шкоду батарейок із дослідження Батарейки, здавайтеся та кафедри екологічної безпеки Львівська Політехніка. Приправили інформацією про те, скільки саме землі ми рятуємо, збираючи батарейки, та у що переробляються батарейки на заводах у Європі.

Програму цього уроку, який ми склали спільно із колективом школи, ми незабаром викладемо онлайн у нас на сайті. Будемо впроваджувати її разом із небайдужими бізнесами разом із коробочками в інших школах країни.

Таким чином ми закладаємо фундамент для екологічної свідомості майбутнього покоління українців. Чому ми їх навчимо – таким воно і буде, це майбутнє. Приєднуйтесь!

• Для компаній – як встановити коробочки з вашим лого

У шкіл немає власної можливості оплачувати переробку батарейок, але є велике бажання – навчати майбутнє покоління українців екологічним звичкам. Ваша компанія може їм в цьому допомогти!

Встановіть коробочки із логотипом вашої компанії в школі за вашим вибором. Детальніше про умови участі – тут: http://batareiky.in.ua/boxes

Щоб взяти участь у проекті:
- заповніть форму https://goo.gl/iFJGA5
- телефонуйте: 099 311 67 96, 097 168 55 76

•  Для шкіл – як знайти спонсора

Зазвичай компанії-спонсори, які звертаються для участі в проекті коробочки в школах, уже знають, в яку школу хочуть їх поставити. Але інколи, вони питають нас – які школи ми могли б рекомендувати.

Заповніть цю форму, якщо ви хочете, щоб ми презентували вашу школу потенційним компаніям-спонсорам:
https://goo.gl/nnEzyN

Якщо якась із компаній зацікавиться саме вашою школою – ми зв’яжемось із вами! Паралельно закликаємо вас пошукати спонсорів серед батьків ваших учнів, так може бути швидше!

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!