Дорогі друзі! Спільний проєкт Батарейки, здавайтеся! з WOG, а також іншими заправками, тимчасово зупинений через війну. Ринку АЗС зараз дуже непросто, коли з'явиться бюджет на переробку батарейок – поки що невідомо.
На період бойових дій для швидкої та гарантованої переробки ваших батарейок ми просимо вас скористатись пунктами приймання в інших мережах.
Разом з тим, ми дякуємо мережі за те, що не прибрала контейнери та залишила на території АЗС – вона взяла відповідальність поки що збирати їх до себе на склад. Щойно можливість відновити проєкт з'явиться - ми обов'язково це зробимо та напишемо про це. До зустрічі в WOG!
***
На всіх WOG по Україні можна здати батарейки на гарантовану переробку ♻️
Шукайте контейнери із зображеннями wog dog – еко-песиків, які готові прийняти ваші батарейки та передати їх на гарантовану утилізацію на заводі в GreenWEEE в Румунії (мапа пунктів нижче). Кожна людина може здати до 20 батарейок за візит.
Всього в 2021 році компанія планує зібрати близько 3 тонн батарейок, втілення проєкту профінансує WOG спільно з брендами Panasonic, Duracell та GP, які продають батарейки в цій мережі та приєднались до ініціативи. При цьому ціни на батарейки не виросли. Купуючи нові батарейки саме в WOG, ти підтримуєш збереження довкілля.
Кожна людина може здати до 20 батарейок за візит. Знайди найближчий пункт прийому тут:
В контейнери у WOG можна здати такі типи батарейок:
- пальчикові батарейки та акумулятори розмірів AAA до D, а також типу «крона»
- батарейки-таблетки різних типів
- акумулятори від мобільних телефонів та ноутбуків
- павербенки
- будь-які інші акумулятори ємністю до 7 А/год, відокремлені від пристрою, в якому використовувались
НЕ приймаються:
- мобільні телефони
- ртутні лампи
- акумулятори від безперебійників (ємність вище 7А/год)
- інше сміття
♻️ Звіти про збір та переробку
1. Звіт за I півріччя 2021 року — зібрано та перероблено на заводі GreenWEEE 956 кг батарейок. Звіт від заводу тут.



2. Звіт за III квартал 2021 року — зібрано та перероблено на заводі GreenWEEE 360 кг батарейок. Звіт від заводу тут.



🔋 Історія збору батарейок у WOG
Так само як і ми, WOG розпочав збір батарейок декілька років тому, спираючись на заяву Львівського заводу «Аргентум» про готовність переробляти батарейки та робити це безкоштовно. Втім, коли виявилось, що це не правда, компанії довелося тимчасово прибрати всі контейнери.
Але щойно переробка українських батарейок у Європі стала можливою – WOG вирішив відновити збір батарейок. В серпні 2020 ми підписали меморандум про довгострокову співпрацю, втілили дизайн контейнера, а в січні 2021 – запускаємо повноцінний збір батарейок в WOG. Завдяки WOG здати свої батарейки надійно можуть мешканці сіл та віддалених районів України, для яких раніше ця можливість була обмежена.
Нагадуємо, що відрізнити пункти, з яких батарейки дійсно йдуть на переробку, ви зможете по голограмі «гарантована переробка». Вона є ознакою, що компанія взяла на себе довгострокові зобов’язання фінансувати утилізацію зібраних батарейок.
Ліцензійний підрядник проєкту: ТОВ «Екологічні інвестиції».
🔋 Інші запитання
Чим шкідливі батарейки?
Лише 1 батарейка здатна забруднити важкими металами близько 16м2 землі, при цьому щорічно близько 3250 тонн батарейок (162.5 млн штук батарейок) імпортуються в Україну. Лише 4% з них вдалося зібрати та переробити надійно в Європі. Решта поки що потрапляють до рук псевдоутилізаторів, в природу чи на звалище, ми маємо це зупинити.
Що робити, якщо контейнер переповнений?
Зверніться на касира заправки – він передасть інформацію, щоб контейнер якнайшвидше звільнили та батарейки відправились на склад для подальшої утилізації.
Звідки обмеження – до 20 батарейок від людини?
Обмеження діє тому, що гарантована переробка батарейок – не безкоштовна, і проєкт має ліміт бюджету, який залежить від продажів нових батарейок в WOG.
Якщо в контейнер будуть скидати батарейки в надто великих обсягах, проєкт в WOG може закритись. Саме тому ми сподіваємось на повагу людей та компаній до цього обмеження, а нові торгові мережі – закликаємо приєднуватись!
Я збираю батарейки в під’їзді/школі, і у мене значно більше, ніж 20 штук батарейок, що мені робити?
Якщо ви збирали батарейки в іншому місці, рекомендуємо вам зв’язатись напряму з «Батарейки, здавайтеся» та обговорити можливі способи утилізації зібраних батарейок.
Чому переробка в Європі, а не в Україні?
Переробка батарейок в Україні зараз економічно не має смислу – вартість добутих ресурсів не може окупити вартості витрат, потрібних для організації заводу. Детальніше описували в статті. Втім, коли обсяги батарейок в Україні, що переробляються, досягнуть сотень тон на рік – завод з’явиться в Україні.
Як батарейки потрапляють з WOG на завод?
Після збору в WOG батарейки потраплять на ліцензований склад, звідки по накопиченню партії 20 тонн відправляться на переробку на завод GreenWEEE в Румунії. Звіти про утилізацію ми регулярно публікуємо тут.
Батарейки упаковуються в спеціалізовану ADR тару, призначену для міжнародного перевезення небезпечних відходів, для їх доставки використовуються спеціально обладнані фури та водії, які мають дозвіл на перевезення таких вантажів.
На що переробляються батарейки?
Перш ніж потрапити на переробку, батарейки потрапляють на сортувальну лінію та сортуються на 8 типів відповідно до хімічного складу.
Після цього частина батарейок – сольові, алкалінові та цинк-карбонові переробляються безпосередньо на GreenWEEE, з них добувають:
- сталь
- цинк-марганцевий концентрат (передається далі на пірометалургічне підприємство для видобутку цинку, латуні, тощо)
- фракцію паперу/пластику (упаковка), яка згодом стає RDF (альтернативне паливо).
Решта батарейок – з вмістом кадмію, літію, ртуті тощо – після сортування відправляються на переробку на завод Accurec в Німеччині.
100% всієї маси батарейок повертається для корисного використання в виробництві нових товарів та речовин.
🔋 Стати героєм «Батарейки, здавайется!»
Наш рух фінансується внесками небайдужих людей та компаній. В 2020 році ми добились, щоб 4% всього річного імпорту батарейок в Україну потрапили в контейнери для збору, а далі – на переробку на завод.
Налаштуйте свій регулярний внесок, щоб ми могли залучити більше торгових мереж до проєкту та не допустити токсичного забруднення.
http://batareiky.in.ua/help (сторінка з нашим планом на рік та можливістю налаштувати внесок через visa/mastercard)
Кожні 50 грн/міс, 100 грн/міс мають значення.