Як Ігор із «Епіцентру» зміг мобілізувати виробників платити за переробку

11/12/2019

Як виглядають герої – які тут зсередини України будують її безпечне майбутнє та ведуть за собою інших людей? 

Знайомтеся, це Ігор Дембінський із «Епіцентру», який першим в України зміг мобілізувати Duracell, VARTA, GP batteries та Hausmark почати платити за переробку вживаних батарейок. Замість того, що казати «ой як це дорого», «нам спочатку треба прийняти закон», він просто взяв і зробив.

А ще – об’єднав для втілення проєкту декілька сотень людей всередині самого «Епіцентру», чим добряче прокачав командний дух та зробив колег частиною змін. Цей досвід вартий поширення, щоб інші торгові мережі дізналися, як це відбувалося зсередини!

Що зробив Ігор

🤝 Ініціював разом з нами переговори з усіма постачальниками батарейок в «Епіцентрі», щоб почати фінансувати переробку батарейок. Бо якщо ми – відповідальний бізнес, не на словах, а на справах, то маємо організувати переробку батарейок, які ми продаємо людям.

🌍Отримав підтримку від керівництва компанії, яке також розділяє цю цінність. Компанія підтримала імпортерів власним прикладом: 50% бюджету взяла на себе. При цьому ціна на батарейки для покупців НЕ ЗРОСТЕ — імпортери та Епіцентр платять за це з частини власного прибутку. Величезна подяка попередньому керівнику відділу «Електротехніка» Валерію Радченко, який підтримав ініціативу, і теперішніму керівнику – Ангеліні Бурлаковій, яка продовжила підтримку!

🗳 Самостійно спроєктував конструкцію контейнера для збору батарейок з підручних матеріалів Епіцентру, щоб бокс був міцним та багаторазовим! Ми допомогли тим, що разом з «Агентами змін» створили дизайн зі звірятами. Створив інструкцію для всіх «Епіцентрів» України, щоб вони змогли самостійно на місці його зібрати

🐿 Надихнувшись ідеєю від «Агентів змін», обрав автентичних персонажів бобра та крота для контейнерів в «Епіцентрі» та «Новій лінії». Особисто провів з нами 3 великих фокус-групи в торгівельних центрах, щоб переконатися – дизайн дійсно працює на живих гостях ТЦ.

✊ Скоординував збірку контейнера по 65 торгових центрах по всій країні через командні чатики. Призначив відповідальних за проєкт у кожному торговому центрі, надихнув їх полюбити наших бобриків, як власних діточок !) З усіх куточків країни до нас зараз надходять щирі селфі.

І все це – паралельно з основною роботою заступника відділу «Електромонтажного устаткування» мережі гіпермаркетів «Епіцентр».

Зазвичай такі люди як Ігор не люблять камер та піару, вони люблять справи. Але ми все ж таки вмовили його виступити на відкритті проєкту – запросили його разом із дружиною, з якою він, до речі, познайомився, працюючи в Епіцентрі :) та їх 2 синами – Вовою та Ромою.

Свою мотивацію Ігор коментує так: «У цій країні живемо ми та наші діти, і це наша відповідальність – дбати про екологічну безпеку нашої землі. Якщо хтось не почне цим займатися – цього не відбудеться».

❗️Один Епіцентр не зможе потягнути на собі карму всієї України по утилізацїі батарейок. В новому 2020 році ми закликаємо інші торгові мережі, які продають батарейки, проявити свою позицію! АТБ, Комфі, Сільпо, WOG, Метро, Ашан, Варус, Єва, Цитрус, Okko, Новус, хто ще з нами? 

Ви отримаєте чесну лояльність та повагу від людей, яку не купиш ні за які гроші.


🙌 Якщо ви не торгова мережа, але хочете нас підтримати, щоб 100% батарейок в Україні йшло на переробку:

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!