Як Олена Пустова надихнула 3 офіси ПриватБанку почати збирати батарейки

26/12/2019

Уже декілька років Олена Пустова, UX дизайнерка із ПриватБанку, цікавиться темою здорового способу життя – як наші звички впливають на організм, як це пов’язано з екологією. Каже, «про батарейки чула давно, думала, здаю поряд з домом – і совість чиста».

Але влітку цього року під час одного з наших виступів вона була шокована дізнатися правду: за більшістю коробочок в магазинах насправді не стоїть переробка. 99% всіх батарейок в Україні зараз викидається в смітник, тому що переробка батарейок платна.

І тому Лєна вирішила зробити те, що в її силах – поборотись за те, щоб до програми з чесної переробки батарейок приєднати офіси ПриватБанку! Задача, насправді, не з простих, адже Приват – це велика системна компанія, і тому рішення там приймаються довго та ретельно. Секретом виявилось залучення людей👨‍👩‍👧‍👦

Перш ніж відправити проєкт на узгодження, Лєна опублікувала його на платформі для подачі ідей всередині Привату, та зібрала майже 300 (!) голосів колег із різних відділів. Завдяки тому, що в цінності компанії входить робити те, що команда вважає важливим, – це вдалося!

Результат – тепер близько 5 тисяч людей, які працюють в офісах Привату в Дніпрі, можуть здати батарейки та бути переконаними, що ті потраплять на гарантовану переробку ♻️ Хочемо подякувати команді відділу адмінзабезпечення, зокрема заступнику його голови Євгену Панченку (на фото) та Дмитру Малишку, з якими ми пройшли 4 місяці тендерних процедур та узгодження договору. Але ми це зробили!

Приват замовив Коробочки і став найбільшим офісом, який приєднався до збору батарейок з нами 💪 За перші 2 тижні вони вже зібрали практично повну Коробочку. Уже цієї зими батарейки відправляться на переробку на завод GreenWEEE в Румунії.

🤝 Класні компанії роблять те, що важливо для їхніх команд.

Об’єднай колег та подай ідею встановити Коробочки для збору батарейок у вашій компанії! http://batareiky.in.ua/post/boxes

✊ Наш рух фінансується широкою спільнотою небайдужих людей та бізнесів, які розділяють нашу місію та цінності.
Як приєднатися: http://batareiky.in.ua/donators (сторінка дає можливість налаштувати внесок через visa, mastercard, privat24)

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!