Як пiдключитись

4/1/2016

1. Здавай відпрацьовані батарейки в пункти збору

Зараз в Україні збирається ~ 1% батарейок. Інші 99% безконтрольно потраплять у природу, розкладаються та забруднюють ґрунт важкими металами. Через підземні води токсичні речовини розповсюджуються на довгі кілометри та забруднюють землю, в якій ми вирощуємо їжу, а значить травлять і нас самих. У твоїх силах це зупинити!

В середньому одна людина використовує 3 батарейки на рік. Якщо ти здаси хоча б 1 з цих батарейок в наш контейнер, то збережеш чистими близько 400 л води або 20 м³ землі.

Шукай найближчий пункт на мапі, що на головній сторінці сайту.

2. Відкрий власний пункт збору батарейок (ТИМЧАСОВО НЕ ДІЄ)

Довгий час основний зі способів підтримати проект було відкриття власного пункту збору батарейок. Всі наші 1500 пунктів відкриті волонтерами та небайдужими організаціями. Але зараз ми вимушені просити не відкривати нові пункти, бо проблема переробки зібраних батарейок все ще не вирішена.

На наших складах уже зараз зберігається 40 тонн батарейок і щомісяця додається ще 1.5 тонни. Ресурсів, які ми збираємо у якості внесків людей, не вистачить для зберігання цих батарейок, якщо ми почнемо збирати більше. Крім того, відкритим залишається питання про те, хто заплатить за переробку зібраних батарейок. В Європі ці гроші закладені у вартість нових батарейок в магазинах, а у нас така система відсутня.

Ми б хотіли збирати абсолютно всі батарейки, що продаються в Україні. Але, на жаль, ми не можемо взяти на себе більше, ніж робимо зараз.

Сьогодні важливо зосередитись на питанні переробки батарейок, а не на їх накопиченні. Тільки коли система оплати та здійснення переробки батарейок буде організована, ми зможемо поставити собі за мету зібрати 100% відпрацьованих батарейок в Україні.

3. Зроби благодійний внесок на розвиток проекту

Впродовж року наша команда намагалась достукатись до топ-імпортерів батарейок, щоб вже у 2017 році вони взяли на себе фінансування збору та переробки батарейок — саме так це працює в Європі. Цього поки не сталося, але є перші результати.

Компанії GP, VARTA та Watsons зацікавились запропонованим планом, та частково профінансують наступний крок проекту — створення техніко-економічного обґрунтування переробки українських батарейок. Загальна сума їх внесків — 150 000 грн.

Але цього недостатньо, щоб реалізувати найближчі цілі проекту потрібно зібрати 450 000 грн. Тож ми, як і раніше, звертаємося за підтримкою до людей, яким не байдуже.

Підтримавши нас ти підтримуєш якісні зміни в Україні — твій внесок має реальне значення!

4. Розкажи про проект 3 друзям прямо зараз

Проект «Батарейки, здавайтеся!» живе за рахунок особистих контактів і щирої мотивації від людини до людини.

Якщо ти хочеш допомогти нам, то розкажи про нас трьом своїм друзям, котрих як і тебе хвилює тема екології. Давайте разом створювати реальність та просувати позитивні зміни :)

5. Вступи у ФБ-групу та допоможи розповсюджувати інфу

Успіх проекту та перспектива впровадити переробку напряму залежить від підтримки людей. Кожен твій лайк та репост показують імпортерам батарейок та владі, що громада готова до змін!

Крім того, далеко не всі люди знають, що батарейки шкідливі та їх не можна викидати зі звичайним сміттям. Розповсюджуючи інформацію про проект ти розповсюджуєш обізнаність серед свого оточення.

facebook.com/batareiky/

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!