Яка гарантія, що «Батарейки, здавайтеся!» дійсно відправлять батарейки на переробку в Європу?

25/1/2019

За запрошенням компанії EY Ukraine та Watsons цього тижня відповідали на каверзні питання менеджерів із соціальній відповідальності великих компаній – Deloitte Ukraine, EPAM Ukraine, OKKO, 1+1 media та інших.

Більшість офісів цих компаній уже збирають батарейки, але після «опіку» із заводом «Аргентум», який спочатку приймав батарейки, а потім виявилось, що там немає професійної переробки – бояться здавати батарейки неперевіреним організаціям.

5 причин, чому батарейки із коробочок від Батарейки, здавайтеся дійсно відправляться на гарантовану переробку:

🔝 Ми організовуємо переробку в Європі, а не в Україні.
Упродовж року ми вивчали потрібні виробничі потужності й економіку для переробки батарейок в Україні та поєднали ці знання із європейським досвідом.
Професійна переробка батарейок в Україні зараз неможлива, тому що:
– Україна збирає в 30 разів менше батарейок, ніж мінімально переробляє завод у Європі, щоб виробництво окупалось
– у нас немає закону, який зобов’язує виробників батарейок фінансувати переробку такої великої кількості батарейок, ці заводи всюди в світі працюють тільки на дотаціях від виробників
Єдиний серйозний спосіб переробляти батарейки з України найближчі 3+ років — це відправка в Європу.

♻️ Заводи Redux в Німеччині та Recupyl в Польщі вперше в історії міжнародної співпраці погодились зробити публічними свої офери про ціну переробки, щоб допомогти «Батарейки, здавайтеся!» підвищити довіру серед відповідальних бізнесів.

Будь-яка зацікавлена компанія може отримати від нас копії документів — пишіть: [email protected]

Зазвичай ці умови є конфіденційними в рамках Євросоюзу, але оскільки історія збору та переробки в Україні особлива, завод пішов на поступки, щоб допомогти нам просувати реформу за підтримки небайдужих бізнесів в атмосфері довіри та прозорості.

☝️У компанії «Екологічні інвестиції», яка буде оформлювати дозвіл та транскордонне вивезення батарейок за нашим замовленням, є позитивний досвід отримання міжнародних дозволів по іншим типам відходів.
Зараз ми знаходимось на стадії фінального підписання договорів, у цілому процедура оформлення триватиме 9 місяців: детально про це тут

Ми орієнтуємось відправити перші 2 фури (40 тонн) батарейок на переробку — по 1 фурі на кожен завод — наприкінці 2019 року.

🚚 Нам непотрібно встановлювати 2000 коробочок, щоб відправити першу 20-тонну фуру на переробку у Європу.
Батарейки, зібрані в форматі коробочок, поїдуть разом із 55 тоннами батарейок із мереж Епіцентр та Ватсонс, які публічно задекларували відповідальність заплатити за їх переробку після 2 років переговорів.

✊ Ми стоїмо до кінця. Десятки компаній та організацій збирали батарейки з 2011 року в Україні, але жодна із них не змогла вирішити питання їх переробки, бо воно потребує системних змін. «Батарейки,здавайтеся!» виросла із формату волонтерства, стала професійної громадською організацією, яка залучає до роботи професіоналів із бізнесу. Наш фокус — пробити цю стіну.

За підтримки 775 людей та вже 20+ компаній, які приєднались до Коробочок та довіряють нам, ми не просто збираємо батарейки в іграшкових обсягах. Ми фінансуємо та втілюємо системну реформу — щоб за переробку почали платити з доходів з продажів всі компанії, які продають батарейки в Україні. Так, як це працює у Європі.

Детальніше про нашу стратегію та план: http://batareiky.in.ua/help

🔋

Хочете, щоб батарейки із вашої компанії також відправились на гарантовану переробку?

Давайте запроваджувати системні зміни разом.
Замовляйте коробочку від «Батарейки, здавайтеся!» в свій офіс ↓
https://goo.gl/34gC5u
099 311 67 96
097 168 55 76

Детальні умови участі: http://batareiky.in.ua/boxes

🌍🙏

Налаштувати внесок від приватної особи на нашу діяльність,
наприклад, 100 грн/міс ↓
http://batareiky.in.ua/donators

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!