Breaking news! З нами JYSK!

26/8/2020

Уже цієї осені (кінець жовтня-початок листопада) біля входу в кожен з 66 магазинів JYSK по Україні ми встановимо контейнери для збору батарейок. На кожному з них буде голограма – «гарантована переробка» від «Батарейки, здавайтеся»⚡️

Зустріч наших команд в офісі JYSK у Києві


Таким чином в Україні з’явиться вже третя торгова мережа, куди ви зможете надійно здавати свої батарейки та не хвилюватися, що вони опиняться на звалищі. Утилізацію батарейок профінансує JYSK. Таке рішення прийняв топменеджмент українського офісу компанії після спілкування зі своїми колегами із Данії.

▪️ «Ми давно хотіли запустити такий проєкт, але не могли знайти партнера з підтвердженням переробки. Після того, як ми побачили, що можемо довіряти Батарейки, здавайтеся  й наші цінності збігаються, ми готові виділити на це бюджет та запустити проєкт на постійній основі якнайшвидше» – розповів нам фінансовий директор компанії Володимир Мовчан.

В Данії в магазинах JYSK давно налагоджений збір батарейок, це обов’язково на рівні держави. Але в Україні компанія готова перевершити очікування покупців, не чекаючи на новий закон. Оскільки JYSK імпортує та продає батарейки, компанія вже зараз готова інвестувати в їх подальшу утилізацію.

Інші торгові мережі –  давайте створювати екологічні тренди разом! 🤘

⬇️Що залишається для запуску:

Прямо зараз ми шукаємо дизайн студію, яка допоможе нам розробити макет та конструкцію мінімалістичного контейнера. Якщо ви знаєте, кого порадити – напишіть нам в особисті чи тегніть під постом!

Крім цього, ми продумуємо логістику та комунікації, які зможуть залучити якомога більше небайдужих людей до нової активності в мережі.

А все це стає можливим багато в чому завдяки вам, наші прихильники, хто підтримує нас регулярними внесками та допомагає залучати до проєкту все більше й більше великих ціннісних бізнесів.

☝️97.5% всіх батарейок в Україні все ще викидаються в смітник. Підтримай нас!💚

Твій внесок, наприклад, 100 грн/міс, допоможе нам залучити до проєкту більше торгових мереж, які профінансують збір та переробку більшої кількості батарейок.

Зробити внесок: batareiky.in.ua/help

♻️ Постав у свій офіс коробочку для збору батарейок з гарантованою їх переробкою: batareiky.in.ua/boxes

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!